Acer, Gözlüksüz 3D Görüntü Sunan Monitörünü Tanıttı!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Merkezi Tayvan’da olan bilgisayar ve donanım üreticisi Acer, 3D görüntü ve ses sağlayabilen bir monitörünü duyurdu. Firma, bu özellikteki monitörün gözlüksüz 3D deneyimi sunacağını belirtirken, bu yeniliği gerçekleştirmek için özel teknolojilere başvurdu.

Acer, kullanıcılarına gözlüksüz 3D deneyimi sunacak olan monitörünü “Acer SpatialLabs View Pro 27” adıyla tanıttı. İsmini anladığınız üzere, bu cihaz 27 inçlik bir ekrana sahip olacak.

Acer, Gözlüksüz 3D Görüntü Sunan Monitörünü Tanıttı!

Özel bir kamera ile göz takibi yapabilen Acer monitörünün 4K çözünürlüğe sahip olduğu bir gerçek. Ayrıca, cihazın kızılötesi kamerası saniyede 60 kare hızında çalışan 1280×480 çözünürlüğe sahip bir teknoloji barındırıyor. Monitörün sadece görüntüsü değil, ses özellikleri de oldukça dikkat çekici.

Monitörün alt köşelerinde bulunan 2.5W’lık hoparlörler, yapay zeka ve kafa takibi ile entegre çalışarak sesi kullanıcıya sanki bir kulaklık takmış gibi hissettiriyor. Bu sayede, Acer 27 inçlik 3D monitörünü duyuran ikinci firma olmanın ötesine geçerek, 3D ses efektleriyle birleştiren ilk firma olma başarısını elde etti.

Acer, bu özel monitörünü 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Dolayısıyla, henüz minimum bilgisayar gereksinimleri veya fiyatı hakkında detaylar açıklanmış değil. Ancak, üç boyutlu görsel ve ses deneyimlerini seven kullanıcılar, yeni modelin çıkış tarihini heyecanla bekleyebilirler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon