Adobe ‘Web’de Photoshop’u Tüm Creative Cloud Abonelerinin Kullanımına Sunuyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Adobe, kullanıcılarına Photoshop projelerini web üzerinden düzenleme, paylaşma ve geri bildirim alma olanağı sunan bir güncelleme duyurdu. Şirket, Photoshop on the web hizmetini beta aşamasından çıkararak bir dizi yeni yapay zeka özelliği ekledi.

Adobe, popüler Photoshop uygulamasının özelliklerle dolu çevrimiçi versiyonunu ilk olarak Aralık 2021’de tanıtmıştı. Başlangıçta, kullanıcılar psd dosyalarını paylaşabiliyordu, ancak yalnızca alıcının bilgisayarında da Photoshop veya Illustrator kopyası varsa mümkündü. Ancak Creative Cloud’un web kullanımına sunulmasıyla bu durum değişti. Photoshop’un web tabanlı beta sürümü, temel düzenleme araçlarını web tarayıcısına entegre ederek kullanıcıların hızlı ve küçük değişiklikler yapmasını sağladı bu, Photoshop’un tamamen açılmasına gerek olmayan düzenlemeleri içeriyor. Bugün yayınlanan üretim sürümü, bu özelliklere ek olarak bir dizi yenilik sunuyor.

Adobe 'Web'de Photoshop'u Tüm Creative Cloud Abonelerinin Kullanımına Sunuyor

Adobe Başkan Yardımcısı Pam Clark, bir blog yazısında, “Bu sürümle birlikte Photoshop’a yeni başlayan içerik üreticilerini hedefleyerek kullanıcı deneyimini kolaylaştırmaya odaklanıyoruz” dedi. “En çok kullanılan Photoshop araçlarının çoğunu web’e getirdik ve yeni kullanıcıların uygulamada gezinmelerini kolaylaştırmak için kullanıcı deneyimini iyileştirdik.”

Ayrıca, kullanıcılar yapay zeka destekli iki yeni araç olan Üretken Dolgu ve Üretken Genişletme araçlarını da deneyebilirler. Bu araçlar, görüntünüzün perspektifini, ışığını ve stilini sihirli bir şekilde eşleştirirken, görüntülerinize içerik eklemenize, genişletmenize veya kaldırmanıza olanak tanır. Bu özellikler ilk olarak Photoshop’un masaüstü sürümü için Firefly’ın bir parçası olarak sunulmuştu.

Bağlamsal Görev Çubuğu da masaüstünden web’e taşınıyor. Bu ekran menüsü, iş akışınızı izleyecek ve ilgili sonraki adımları önerecektir. Ancak, tüm bu yeni özelliklere rağmen, yama ve kalem araçları, akıllı nesne desteği ve poligonal kement gibi bir dizi mevcut araç henüz web sürümüne geçmemiş durumda. Şirket, bu özelliklerin gelecekteki güncellemelerle eklenmesini planlıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon