Apple, 12 Eylül Wanderlust Etkinliğinde Hangi Ürünleri Tanıtacak?

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Apple’ın Wanderlust etkinliği 12 Eylül’de gerçekleşecek ve şirket bir sürü ürün duyurmayı planlıyor.

Bu yıl piyasaya sürülmesi en çok beklenen cihazlardan biri de yeni iPhone 15 Pro. Amiral gemisi iPhone modellerinin yeni bir titanyum kaplama ve yükseltilmiş iç kısımlarla geleceği bildiriliyor. Eğer aşina değilseniz, şirketin bir kaç ek ürün daha duyurması bekleniyor. Size kolaylık sağlamak için Apple’ın Wanderlust etkinliğinde duyurabileceği ürünlerin bir listesini oluşturduk. Önümüzdeki Apple etkinliğinden neler beklemeniz gerektiğine göz atın.

Duyurular arasında iPhone 15 serisi, Apple Watch Series 9 ve daha fazlası yer alıyor.
Apple, iPhone 15 serisini geniş bir değişiklik yelpazesiyle duyurmaya hazırlanıyor. Standart modeller ekranda bir Dynamic Island(uygulamalardan gelen veya telefonun kendi bildirimlerini görüntüleyebilmek için özel bir tasarım) ile gelecek ve dört model de bir USB-C bağlantı noktasına sahip olacak. Yeni ürünlerin yanı sıra Apple’ın iPhone için kılıfları ve Apple Watch kayışlarını da güncellemesi bekleniyor.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus

Apple’ın standart modelleri bir USB-C portu ve ön tarafta Dynamic Island ile yükseltmesi bekleniyor.iPhone 15 serisi, görünüm açısından iPhone 15 Pro modellerine bir adım daha yakın olacak.Cihazlarda ayrıca daha büyük bir pil ve daha iyi performans için yükseltilmiş A16 Bionic çip bulunacak.

Apple, 12 Eylül Wanderlust Etkinliğinde Hangi Ürünleri Tanıtacak?

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max

Apple, 12 Eylül’deki Wonderlust etkinliğinde merakla beklenen iPhone 15 Pro ve iPHone 15 Pro Max’i de duyuracak. ‘Pro’ modellerinin önemli kamera yükseltmeleri, USB-C ve TSMC’nin 3nm sürecine dayanan yepyeni bir A17 Bionic yonga seti ile duyurulması bekleniyor.Yükseltilmiş çip ve daha büyük pil kapasitesi ile iPhone 15, herhangi bir iPhone’daki en iyi pil ömrünü sunabilir.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9, Series 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana yapılan en büyük değişikliklerden biri olan A15 Bionic tabanlı yükseltilmiş bir S9 çipe sahip olacak.Yeni çip, Series 9’da daha iyi hesaplama ve grafik performansı sağlarken, daha uzun pil ömrü için daha fazla güç verimliliği sağlayacak.Tasarım açısından, giyilebilir cihazın aynı tasarıma sahip olması bekleniyor ancak şirket yeni bir pembe kaplama sunabilir.

Apple, 12 Eylül Wanderlust Etkinliğinde Hangi Ürünleri Tanıtacak?

Apple Watch Ultra 2

Apple’ın en gelişmiş Apple Watch’u da oldukça şık iyileştirmeler alıyor, Apple Watch Ultra 2, Apple’ın Wonderlust etkinliğinde duyurulacak ve yapı kalitesinde bir yükseltme bekleniyor. Bunun anlamı, şirketin Ultra 2’de titanyum kaplamayı da tanıtacağı oluyor. Söylentilere göre titanyum koyu gri renkte sunulacak. Ayrıca, giyilebilir cihaz daha iyi performans için S9 çipini de barındıracak.

USB-C Şarj Kılıflı AirPods

Apple’ın AirPods şarj kutusunu da bir USB-C portu ile yükseltmeyi planladığı için iPhone’da USB-C’yi dört gözle bekleyeceği kısa süre önce ele alındı.

Apple, 12 Eylül Wanderlust Etkinliğinde Hangi Ürünleri Tanıtacak?

Bu, AirPods’u iPhone 15 serisiyle sorunsuz çalışacak şekilde düzenleyecek.Bu noktada, hangi AirPods modelinin yükseltileceği belli değil.

Yeni iPhone Kılıfları ve Apple Watch Kordonları

Apple’ın deri aksesuarları bırakacağı ve bunun yerine alternatif bir malzeme sunacağı bildiriliyor. Apple’ın Wonderlust etkinliği duyurusunda yeni iPhone kılıflarının FineWoven olarak adlandırılması bekleniyor. Şirket ayrıca, Apple Watch için mevcut versiyonlara benzer bir bağlantı mekanizmasına sahip yeni saat kordonlarını da duyurabilir.

Thunderbolt Kablosu ve Renk Uyumlu Kablolar

Apple’ın daha hızlı veri aktarımı ve şarj hızları için Thunderbolt özelliklerine sahip özel bir USB-C kablosu sunacağı daha önce bildirilmişti. Ayrıca, MacBook Air serisine benzer şekilde, şirket iPhone 15 ve iPhone 15 pro modelleriyle birlikte renk uyumlu örgülü kablolar sunabilir.

Yazılım Güncellemeleri

Apple, 12 Eylül Wanderlust Etkinliğinde Hangi Ürünleri Tanıtacak?

Son olarak, Apple yakında çıkacak olan iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, macOS Sonoma ve tvOS 17’nin çıkış tarihini de duyurabilir. iOS 17 ve watchOS 10, masaya getireceği ileriye dönük değişikliklerin sayısı göz önüne alındığında iPhone ve Apple Watch için önemli güncellemelerdir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon