Apple 12,9 İnç Ekranlı Daha Büyük Bir iPad Air Modeli Üzerinde Çalışıyor

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

DigiTimes’ın haberine göre Apple, bugüne kadarki en büyük iPad Air modeli olacak 12,9 inç ekrana sahip daha büyük bir iPad Air üzerinde çalışıyor. Sektör kaynaklarından alıntı yapan DigiTimes, 12.9 inç iPad Pro’nun aksine, 12.9 inç iPad Air’in mini-LED ekrana sahip olmayacağını vurguladı. Cihaz bunun yerine mevcut 10.9 inç iPad Air’de kullanılan LCD teknolojisine sahip olacak.

iPad Air şimdiye kadar sadece tek bir boyda sunuldu, bu nedenle muhtemelen 12.9 inç iPad Air’in yanı sıra iPad Pro’nun hem 11 hem de 12.9 inçlik varyantlarda sunulduğu gibi daha küçük ekranlı ayrı bir model de sunulacaktır. Yakın zamanda 9to5Mac tarafından ortaya atılan bir söylentide Apple’ın farklı iki altıncı nesil iPad Air modeli üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Haberde Apple’ın mevcut 10.9 inçlik versiyonun yanı sıra iPad Air’in daha büyük bir versiyonunu da piyasaya sürebileceği belirtilirken, DigiTimes’ın raporu daha büyük bir iPad Air varyantından bahsedilen ilk spesifik haber oldu.

M1 çipe sahip mevcut iPad Air bir buçuk yıl önce piyasaya sürüldü ve M2 çipe sahip yeni bir modelin önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon