Apple, iPhone 15 Serisinde Daha Uygun Onarım Seçenekleri Sunuyor!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Hepimizin korkulu rüyası sürekli hayatımızın her alanında bulunan telefonlarımızın başına bir şey gelmesi. Onarım ücretlerini az çok sizde biliyorsunuzdur, en ufak bir tamir ücreti cihazın yarı fiyatı kadar hatta daha fazla bile çıkabiliyor.

Yeni iPhone 15 veya Plus modelini yeni aldıysanız, iyi haber şu ki Apple Mağazaları ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları sağ alt mikrofonu ayrı ayrı onarabilir. Bu harika bir şey çünkü iPhone’larınızda bazı sorunlar yaşanırsa, kolayca tamir ettirebileceğiniz için telefonla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız.

Tüm iPhone 15 serisi, Apple’ın telefonların kolay tamir edilebilir ve düşük maliyetli olmasını istediğinin kanıtı

iPhone 15 serisinde mikrofonu değiştirecek yeni süreç, onarımları da daha ucuz hale getirecek ve en iyi yanı, teknisyenin mikrofonu onarmak için karmaşık yöntemlerden geçmesi gerekmeyecek.

Şimdi, iPhone 15 serisi ve tüm eski modeller için onarım sürecinin olup olmadığını merak ediyorsanız, işler biraz farklı çünkü mikrofonun değiştirilmesi teknisyenin iPhone’un tüm orta çerçeve kasasını değiştirmesini gerektirecek ve onarım maliyeti kat kat artacaktı. Bu yüzden büyük bir gelişme çünkü Apple süreci eskisinden çok daha basitleştirdi.

Apple’ın yeni iPhone 15 sahipleri için işleri çok daha kolay hale getirmek için inisiyatif aldığını görmek güzel. Kısa bir süre önce yeni Pro modellerinin arka camını değiştirmenin önceki iPhone’lara göre çok daha ucuz olduğundan bahsetmiştik; bu da Apple’ın günümüz akıllı telefonlarının tamirinin daha kolay olması gerektiği gerçeğini yavaş yavaş kabul ettiği anlamına geliyor ve bu kesinlikle doğru yönde atılmış bir adım.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon