Asus Zenfone 10 Serinin Sonunu Getirecek

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Bu ayın başlarında Asus, Amerika Birleşik Devletleri’nde Zenfone 10 için ön siparişleri açsa da, yeni bir rapor, Asus’un bu seriye son verdiğini iddia ediyor, bu da bir dönemin sonunu işaret edebilir.

Tayvan medyasına göre Asus, “organizasyonel yeniden yapılanma” sürecine girmiş ve bu bağlamda Tayvan ve Çin’deki PC departmanlarında çalışan sayısını azaltmıştır. Şirketin iç yazışmalarına göre, Zenfone ve ROG Phone olarak ikiye ayrılan cep telefonu bölümlerine birçok çalışanın kaydırılması planlanmış, ancak aslında işten çıkarılmışlardır.

Bu durum, Asus’un Zenfone bölümünü sonlandırarak çalışanları diğer bölümlere veya ROG Phone ekibine kaydırmayı planladığını göstermektedir. Bir kaynağa göre, ASUS cep telefonları artık ROG ve Zenfone serileri olarak ayrılmayacak; bunun yerine en son Zenfone 10, bu serinin sonuncusu olacak ve Zenfone ekibi gelecekte diğer departmanlarla veya doğrudan ROG ekibiyle birleştirilecektir.

Rapora göre, Zenfone 10, 2014 yılından bu yana devam eden Zenfone serisinin son cihazı olacak. Zenfone serisi hiçbir zaman Android pazarında büyük bir paya sahip olmamış, Amerika Birleşik Devletleri’nde geri planda kalmış ve diğer pazarlarda da daha küçük bir rol oynamıştır. Ancak, Zenfone 9 ve 10, uzun pil ömrü, sağlam yazılım ve kompakt ekran kullanımı gibi özellikleriyle övgü almıştır.

Asus henüz bu raporla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon