BMW’nin Yeni Elektrikli Otomobilinin Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Büşra Koça
A+A-
Reset

BMW’nin Neue Klasse serisine katılacak yeni bir otomobili ortaya çıktı. Kamuflajlı olarak görüntülenen bu araç, ikonik M1’in tasarımına benzeyen iki kapılı bir coupe şeklinde olacak.

Alman otomobil devi BMW, dünya genelindeki birçok marka gibi elektrikli araçlara odaklanıyor. Şirket, “Neue Klasse” adını verdiği yeni elektrikli modeller serisi ile dikkat çekiyor. Şimdi ise bu seriye katılacak yepyeni bir model gün yüzüne çıktı.

Kamuflajlı olarak yakalanan yeni prototip, tasarımı hakkında ipuçları veriyor. Görüntüler, CarBuzz’ın Almanya’daki casusları tarafından çekildi. Fotoğraflar, otomobil tutkunlarının ilgisini çekecek yeni bir modelin yolda olduğunu gösteriyor.

M1’i andıran yeni bir elektrikli model yolda

BMW'nin Yeni Elektrikli Otomobilinin Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Kameralara yansıyan aracın bir prototip olduğu belirtilmiş. Bu araç, daha önce gördüğümüz Vision Neue Klasse konsept sedan, elektrikli 3 Serisi veya Neue Klasse X gibi modellerden farklı, tamamen yeni bir model. Fotoğraflar, iki kapılı bir coupe olduğunu gösteriyor.

BMW'nin Yeni Elektrikli Otomobilinin Görüntüleri Ortaya Çıktı!

BMW’nin üzerinde çalıştığı bu yeni elektrikli coupe, köşeli tasarımıyla markanın en ikonik modellerinden biri olan M1’i andırıyor. Önceki Neue Klasse platformundaki araçların stilini taşımanın yanı sıra, kendine özgü sportif detaylara da sahip. Özellikle ön kısmı efsanevi spor otomobile benziyor. Yükseltilmiş arka ve eğimli tavan da dikkat çekici unsurlar arasında.

BMW'nin Yeni Elektrikli Otomobilinin Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Görüntülerden bu aracın bir süper otomobil mi yoksa daha alt seviyede mi olacağını anlamak zor. Ancak beklentiler, bu modelin daha küçük olup, Neue Klasse ailesindeki 3 Serisi’nin hemen üstünde yer alacak bir model olacağı yönünde. Kesin bilgiye ulaşmak için resmî duyuruyu beklemek gerekiyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon