Diablo IV 17 Ekim’de Steam’e Geliyor

A+A-
Reset


Blizzard, Diablo IV’ün PC versiyonunun özel olarak Battle.net üzerinde yayınlanmasının ardından dört ay sonra Steam’de piyasaya sürüleceğini duyurdu. Aksiyon rol yapma oyunu, 17 Ekim tarihinde Steam’de oyuncularla buluşacak. Ancak Diablo IV’ü Steam üzerinden oynamak isteyenlerin öncelikle oyunu Valve’ın platformundan satın almaları ve daha sonra bir Battle.net hesabına bağlamaları gerekecek. Blizzard, platformlar arası oyun deneyimini geliştirmek amacıyla bu adımın tüm Blizzard oyunları için gerekliliğini vurguladı.

Steam üzerinde Diablo IV oynayan oyuncular, Steam başarılarına erişebilecek, Steam arkadaş listelerini kullanabilecek ve bu arkadaşlarını oyun içinde oynamaya davet edebilecekler.

Diablo IV, Blizzard’ın Overwatch 2’den sonra Steam’e gelen ikinci oyunu olacak. Overwatch 2’nin Steam lansmanı oyunculardan tepki almış ve şimdiye kadar en düşük değerlendirilen Steam oyunlarından biri olmuştu. Blizzard, bu sefer Diablo IV için daha olumlu bir tepki almayı umuyor.

Blizzard, uzun bir süre boyunca kendi PC başlatıcısına bağlı kalmıştı, ancak sonunda Overwatch 2’yi Steam’de yayınlama kararı alarak ve gelecekte daha fazla oyunun Steam’e geleceğini duyurarak bu politikasından vazgeçti. Blizzard, bu kararın oyun toplulukları arasındaki “bariyerleri kaldırma” amacından kaynaklandığını vurguladı.

Blizzard Başkanı Mike Ybarra, Temmuz ayında yaptığı açıklamada, “Blizzard olarak amacımız oyuncuları dinlemek ve yaptığımız her işte onların beklentilerini aşmaya çalışmaktır” dedi. “Battle.net şu anda ve gelecekte bizim için bir öncelik olmaya devam etse de, oyuncuların 10 Ağustos’ta Overwatch 2 ile başlayarak oyunlarımızın bir kısmı için Steam seçeneğini istediklerini duyduk. Bunu gerçekleştirmek için Valve ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Blizzard, Diablo IV’ün Steam lansmanının “Season of Blood” olarak adlandırılan 2. Sezonun başlangıcına denk geldiğini belirtti. Diablo IV, piyasaya sürüldükten sadece beş gün sonra 10 milyondan fazla oyuncu ve 666 milyon dolar gelir elde ederek Blizzard’ın tüm zamanların en hızlı satan oyunu haline geldi. Ancak zaman içinde Blizzard’ın oyunla ilgili güncelleme hataları ve eksik oyun sonu içeriği, oyuna olan ilgiyi azaltarak sorunlar yarattı. Twitch’te Diablo IV, rakip aksiyon rol yapma oyunu Path of Exile ve hatta eski Diablo oyunları tarafından izleyici sayısı açısından düzenli olarak geride bırakıldı.

Blizzard, Steam lansmanının yanı sıra Diablo IV için çok ihtiyaç duyulan destek sağlaması gereken Sezon 2’nin lansmanına odaklanırken, oyuna yıllık genişlemeler üzerinde çalışmayı sürdürüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon