Disney, Çok Pahalı 100 Filmlik Blu-ray Koleksiyonu Yayınlıyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Disney 14 Kasım’da Disney Legacy Animated Film Collection (The Wrap aracılığıyla) adında 100 filmlik bir Blu-ray koleksiyonu yayınlıyor. Ön siparişler 18 Eylül’de başlayacak.

Koleksiyonda hem Disney hem de Pixar’ın filmleri yer alıyor ve hepsi de 1937 yapımı Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’den bu yılki Elemental’e kadar Disney’in tüm uzun metrajlı film tarihini kapsayan üç ciltlik disklere sığdırılmış durumda.

Asıl etkileyici olan ise bu pakette ne kadar az dolgu malzemesi olduğu. Oyuncak Hikayesi filmlerinin tamamı, İnanılmaz Aile’nin her ikisi, Kara Kazan, Frankenweenie ve Robin Hood gibi görmek istediğiniz her filmin yer aldığını, ancak şirketin yıllar boyunca çok sayıda ürettiği vasat doğrudan videoya çekilen filmlerden çok azının bulunduğu görülüyor.

Her cilt, filmlerin poster resimlerini, yayın yıllarını ve her birinden bir karakter alıntısını gösteren sayfalarla hikaye kitabı tarzı bir sunuma katlanır. Koleksiyon ayrıca her film için dijital kodlarla birlikte geliyor.

Ayrıca Disney’in yaklaşan Dilek filmi için bir taş baskı poster, numaralı bir orijinallik sertifikası ve süslü kristal Mickey Mouse kulakları şapkası da var. Videoda gösterilen sertifikaya göre, sette “Pixar’dan bonus içerikli 18 Blu-ray disk” bulunuyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon