Electronic Arts, TL Desteğini Bırakıp Dolara Geçti! Fiyatlar 3,5 Kat Arttı!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Electronic Arts, Türk Lirası (TL) ödemelerini kabul etmeyi bırakan şirketler listesine katıldı. Bu, EA’den oyun veya abonelik satın almak isteyen oyuncuların artık bunun yerine ABD doları kullanmak zorunda kalacağı anlamına geliyor. EA platformundaki oyunların fiyatları da buna göre ayarlandı ve oyuncular için ciddi artışlar sağlandı.

Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ekonomik zorluklar, video oyunu sektörü de dahil olmak üzere çeşitli sektörleri etkiledi. Steam gibi popüler dijital oyun platformları zaten TL ödemelerini kabul etmeyi bıraktı ve şimdi EA da aynısını yaptı. 

Şirket, EA Play abonelik hizmeti için Türk Lirası (TL) ödemelerini ABD dolarına çevirmesi sonucunda EA Play’in aylık ücreti 39,99 TL’den 4,99 dolara yükseldi, bu da yaklaşık %35 daha yüksek bir rakam. Benzer şekilde yıllık ücreti de 249,99 TL’den 29,99 dolara yani 870 TL civarına çıktı.

Bu değişikliğin yalnızca EA Play aboneleri için geçerli olmadığını belirtmekte fayda var. EA mağazasından oyun satın almak isteyen oyuncuların da TL yerine ABD doları kullanması gerekecek.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon