Elon Musk, X’e Görüntülü ve Sesli Arama Özelliğini Getirdi

Büşra Koça
A+A-
Reset

Elon Musk yaptığı açıklamada, görüntülü ve sesli aramanın ilk versiyonunun artık X’te mevcut olduğunu duyurdu.

Bu hamle, Musk’ın X’i çevrimiçi ödemelerden haberlere ve yemek dağıtımına kadar her şeyi yapabilen bir “her şey uygulaması” haline getirme hedefine doğru atılan bir başka adım.

Henüz tüm kullanıcılar bu özelliğe erişemiyor ve X bu özelliğin yaygınlaştırılmasına ilişkin bir zaman çizelgesi vermedi. Ek olarak sesli ve görüntülü aramaların herkes tarafından kullanılabilecek.


Kullanıcıların aramaları gerçek anlamda nasıl görüntüleyebilecekleri hakkında kesin bir bilgi olmadığını belirtmek gerek. Bu yeni özelliğe erken erişim sağlayanlar için sunulan arama izin seçenekleri arasında doğrulanmış kullanıcılar, takip ettiğiniz kişiler ve adres defterinizdeki kişiler gibi seçenekler bulunuyor.

Elon Musk, bu yeni platformunu Çin’de popüler olan WeChat’e benzer bir hizmete dönüştürmek istediğini belirtti. Yani, bu platform sadece mesajlaşma işlevini yerine getirmekle kalmayacak, aynı zamanda alışveriş, haber ve iletişim gibi çeşitli dijital işlemleri tek bir merkezi noktada sunacak bir uygulama olmayı hedefliyor. Ancak Musk’ın temel vizyonu, bu yeni platformun öncelikle bir finansal hizmetler uygulaması olarak kullanılması yönünde. Yani, kullanıcılar sadece iletişim kurmakla kalmayacak, aynı zamanda finansal işlemlerini de bu platform üzerinden gerçekleştirebilecekler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon