Flexxon, USB ve microSD Kartlarda Fiziksel Güvenlik Anahtarı Xsign’ı Duyurdu

A+A-
Reset

Öncü donanım siber güvenlik şirketi Flexxon, son ürünü olan Xsign’ı piyasaya sürdü. Xsign, yenilikçi bir yaklaşımla hassas verilere sadece yetkili personelin erişebilmesini sağlayan gelişmiş bir güvenlik çözümü sunuyor.

Xsign, donanım güvenlik anahtarı kullanımıyla özel bir yazılım platformu sunar. Bu platform, yalnızca Xsign anahtarına senkronize olan ve önceden tanımlanmış kullanıcılara erişim izni verir. Xsign, sadece güvenlik anahtarının işleviyle sınırlı kalmaz, aynı zamanda Flexxon’un sektör lideri güvenilirliği ve performansıyla donatılmış geleneksel bir depolama kartı olarak da hizmet verir. Bu çözüm, özellikle sağlık, finans, devlet ve savunma sektörleri gibi kişisel ve hassas verilerle çalışan endüstriler için önemlidir.

Flexxon CEO’su ve Kurucu Ortağı Camellia Chan, yeni lansmanı şu sözlerle açıkladı: “Misyonumuz, dijitalleşmeyi güvenle yaşamamızı sağlayacak çözümler geliştirmek. Sürekli araştırma ve yenilikle kuruluşlara güçlü bir siber güvenlik çözümü sunmayı amaçlıyoruz. Xsign, büyüyen güvenlik ve gizlilik ürün serimizin bir parçasıdır ve diğer popüler ürünlerimizle birlikte müşterilere çok katmanlı, çok formatlı veri güvenliği sağlar.”

Bu lansman, içeriden gelen tehditlerle veri sızıntısının arttığı bir dönemde gerçekleşiyor. 2020’den 2022’ye kadar içeriden gelen tehditlerle veri sızıntısı vakalarında yüzde 44’lük bir artış yaşandı. Ayrıca, 2023 yılında sağlık ve devlet kurumlarında insan hatasından kaynaklanan yüksek profilli saldırı ve ihmal olayları yaşandı. Xsign, gelişmiş Dijital İmza mekanizmasıyla kuruluşlara otantik kimlik ve erişim koruması sağlayarak güvenliklerini artırma imkanı sunuyor.

Xsign, günümüzde kuruluşların karşılaştığı veri işleme zorluklarını ele almak için üç temel fayda sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bunlar şunları içerir:

  • Güçlendirilmiş Erişim Kontrolleri: Hasta kayıtlarının ve taramalarının depolandığı ve alındığı MRI ve X-Ray makineleri gibi elektronik olarak aktarılan ve depolanan hassas veri hacimleri giderek artmaktadır. Xsign, ana bilgisayarların sisteminde depolanan verilerin kilidini açmak için fiziksel bir anahtar görevi görür, verilerin depolanması ve alınması için güvenli bir yol sunar, yetkisiz erişime, kazara tehlikeye girmeye ve veri ihlallerine karşı korur.
  • Çift Katmanlı Şifreli Anahtar: Anahtarın yanlış ellere geçmesini önlemek için, Xsign ayrıca ayrılmış bir bölümde gizlenmiş veri karıştırma ve karma algoritmalarını kullanan şifreli bir anahtarla tasarlanmıştır. Anahtar dizelerine anahtar yöneticisi tarafından özelleştirilmiş yazılım erişim noktaları aracılığıyla erişilebilir ve kullanıcıya ilk şifre kontrolünden geçtikten sonra benzersiz anahtarı ayarlaması için erişim izni verilir.
  • Uygulama Kolaylığı: Xsign kullanıcı dostudur ve farklı uygulamalarda uygulanması kolaydır. Entegrasyonu kolaylaştırmak için özel bir araç ve SDK sağlanmıştır ve kullanıcıların önemli teknik engeller olmadan güvenlik özelliklerinden yararlanabilmelerini sağlar.
infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon