Geely Galaxy E8 Elektrikli Aracın Tasarımı Ortaya Çıktı

A+A-
Reset

Yeni Geely Galaxy E8, şık tasarımı ve dört kapılı coupe formuyla dikkat çekiyor. Bu model, L7 ve L6’nın ardından Galaxy serisinin üçüncü üyesi olarak 2024 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Galaxy E8 oldukça büyük bir otomobil, 5010 mm uzunluğa, 1920 mm genişliğe, 1465 mm yüksekliğe ve 2925 mm aks mesafesine sahip. Bu özellikleriyle, 2024 yılında ülkemize gelmesi beklenen BYD Han gibi güçlü rakiplerle rekabet edecek.

Aracın ince LED farları, dinamik tasarımı, aerodinamik çift renkli jantları, gizli kapı kolları, uzun stop lambaları ve geniş arka difüzörü, premium bir görünüm sunuyor. Ayrıca, tavan opsiyonel olarak sunulan Lidar ile gelişmiş sürüş asistan teknolojilerine katkı sağlıyor.

Geely Galaxy E8 Elektrikli Aracın Tasarımı Ortaya Çıktı

İç mekânla ilgili henüz net bir bilgi olmasa da, sızdırılan casus fotoğraflar Galaxy Light konseptinden ilham alındığını gösteriyor gibi görünüyor. İç mekânda büyük bir 45 inç ekran dikkat çekiyor ve bu ekran, 8K çözünürlüğe sahip. Qualcomm Snapdragon 8295 yonga seti tarafından destekleniyor. Konsol üzerine yerleştirilen bu ekran, 1130 mm x 138 mm boyutlarındaki geniş bir görüntü alanına sahip ve sadece 9.8 mm kalınlığında.

Geely ayrıca ekranın parlama yapmadığını, parmak izi bırakmadığını ve suya, toza karşı dayanıklı olduğunu belirtiyor. Konsolda dikkat çeken bir diğer özellik ise uçak kumandasını andıran direksiyondur. Tesla benzer bir konsept denemiş olsa da, olumlu geri dönüşler alamamıştı.

Geely Galaxy E8, arkadan itişli ve dört tekerlekten çekişli olarak sunulacak. Arkadan itişli model, 400V bataryaya, 200 kW elektrik motoruna ve 190 km/s maksimum hıza sahip olacak. Ancak çift motorlu versiyonu hakkında henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor.

Geely Galaxy E8 Elektrikli Aracın Tasarımı Ortaya Çıktı
infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon