Google, Aradığınız Ürünün En İndirimli Nerede Olduğunu Gösterecek Yeni Özelliğini Duyurdu

Büşra Koça
A+A-
Reset

Google, Arama ve Chrome’da kullanıcıların indirim bulmalarına yardımcı olacak yeni özellikler sunarak Akakçe uygulaması ve diğer fırsat bulma araçlarının peşine düşüyor. Teknoloji devi yaptığı açıklamada Arama’ya fırsatlar için özel bir sayfa eklediğini duyururken, Chrome’a da proaktif olarak indirim kodlarını arayan ve kullanıcılara fiyat bilgileri sağlayan özellikler eklediğini açıkladı.

Arama’daki yeni fırsat arama sonuçları sayfası, kullanıcıların web genelinde indirimde olan ürünleri belirlenmiş bir noktada bulmalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Sayfada giyim, elektronik, oyuncak ve güzellik gibi kategorilerdeki fırsatlar gösterilecek. Ayrıca büyük mağazalar, DTC markaları, lüks markalı perakendeciler, tasarımcı markaları ve yerel mağazalar dahil olmak üzere farklı satıcı türlerinden fırsatlar da bulacaksınız.

Arama devi ayrıca Chrome tarayıcısının artık proaktif olarak indirim kodları arayabileceğini duyurdu. Bugünden itibaren Chrome, yeni bir sekme açtığınızda “Gezinmeye devam et” kartınızda alışveriş sitelerinde son görüntülediğiniz ürünleri gösterecek ve şu anda indirimli olup olmadığını size bildirecek. Ya da bir alışveriş sitesinde bir ürün sayfasını ziyaret ettiğinizde, ziyaret ettiğiniz sitedeki mevcut kupon kodlarını görmek için Chrome adres çubuğundaki yeni İndirim etiketi simgesine tıklayabilirsiniz.

Google, Arama’da zaten mevcut olan fiyat bilgileri özelliklerini masaüstünde Chrome’a da getiriyor. Bu bilgiler bir satıcının web sitesinde mevcut olduğunda, Chrome adres çubuğunda bir “Alışveriş bilgileri” etiketi göreceksiniz. Üzerine tıkladığınızda, son 90 güne kadar bir fiyat geçmişi grafiği ve mevcut sayfadaki ürün için tipik fiyat aralığını göreceksiniz.

Buna ek olarak Google, hem Arama hem de Chrome’dan fiyat düşüş uyarıları ayarlamayı kolaylaştırıyor. Telefonunuzda Arama’da bir ürüne bakarken, artık ürün adının yanındaki zil simgesine tıklayarak web’deki perakendecilerden o ürünün fiyatı düştüğünde e-posta ve anlık bildirim alabilirsiniz. Ayrıca Chrome’da yeni bir Alışveriş listesi klasöründe ürünleri yer imlerine ekleyebilir ve fiyat takibi güncellemelerini alabilirsiniz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon