Google, Forum Sitelerini Ön Plana Çıkartacak Yeni Özelliğini Duyurdu

Büşra Koça
A+A-
Reset

Google, Arama hizmetinde bazı güncellemeler yaparak internet sitesi sahipleri ve kullanıcılar için faydalı değişikliklere imza attı. ABD merkezli teknoloji devi, web sitesi sahiplerine yönelik yeni özelliklerini kullanıma sunarak Arama sonuçlarını önemli ölçüde iyileştirdi. Yapılan bu güncellemeler, sadece SEO odaklı içeriklere değil, daha nitelikli sonuçların üst sıralarda görünmesini sağlayarak kullanıcı deneyimini güçlendirecek.

Google’ın getirdiği yeni sistem, yalnızca bireysel web sitelerine avantaj sağlamakla kalmayacak; aynı zamanda forum siteleri ve sosyal medya platformları gibi çeşitli içerik kaynaklarını da arama sonuçlarında daha öne çıkaracak. Bu sayede kullanıcılar, sadece SEO odaklı içerikler değil, gerçek kullanıcılar tarafından paylaşılan bilgileri daha fazla görmeye başlayacaklar. Yeni sistem, kullanıcıların daha doğru ve değerli bilgilere daha kolay ulaşmalarına olanak tanıyacak gibi görünüyor.

İçerik üreticilerine profil kartları geliyor

Google, Forum Sitelerini Ön Plana Çıkartacak Yeni Özelliğini Duyurdu

İçerik üreticileri için özel bir profil kartı özelliği kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde, içerik üreticileri paylaşımlarını yaptıkları sitelerde, kullanıcı adı, profil fotoğrafı, takipçi sayısı ve içeriklerindeki popülerlik gibi bilgileri içeren özel bir kart oluşturabilecekler. Google Arama yapan kullanıcılar ise bu profilleri, arama sonuçlarında kolayca görebilecekler.

Bu güncelleme, içerik üreticileri ile izleyicileri daha yakın bir şekilde buluşturmayı amaçlıyor. Artık kullanıcılar, içerik üreticilerinin kimlikleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaklar ve bu sayede ilgi çekici içeriklere daha hızlı ulaşabilecekler. Şirket, kullanıcı deneyimini daha kişisel ve interaktif hale getirme yolundaki bu adımıyla içerik dünyasına yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor.

Google, arama görünürlüğünü artırmak amacıyla forumlar ve profiller için yapılandırılmış veri işaretlemeyi kullanıma sunuyor.

  • Google, forumlar ve profiller için yeni yapılandırılmış veri işaretlemeyi desteklediğini duyurdu.
  • İçerik üretici profil kartı, arama sonuçlarında içerik oluşturucu bilgilerinin ve forum içeriğinin tanımlanmasına yardımcı olacak.
infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon