Google Haritalar’a Airbnb Benzeri Özellik Geliyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Google Haritalar, turistik amaçlı kullanılabilen yapıların, günlük kiralık evlerden bungalovlara kadar olan turizm odaklı mülklerin ilanlarını harita üzerine ekleyebileceğiniz yeni bir özellik ekledi.

Birçok kişi için Airbnb gibi platformlar, evlerini veya diğer mülklerini kısa vadeli kiraya vererek ek gelir elde etme şansı sunuyor. Google şimdi, Haritalar’a eklenen Kiralık Lokasyon özelliği ile bu tür mülklerin haritalarda işaretlenmesini mümkün kılıyor.

Google Haritalar’a eklenen Kiralık Lokasyon işareti sayesinde turistik amaçlı kiralık mülkler kolayca harita üzerinde gösterilebilecek. Bu işaret seçildikten sonra, fiyat bilgisi, kaç kişiye kadar konaklama yapılabileceği, mülkün görselleri gibi detaylar paylaşılabilecek. Kiralık lokasyonlar, yapılandırılmış veri olarak eklenirken “Konaklama” olarak listelenecek ve her bir yapının benzersiz bir tanımlayıcısı olacak. Bu tanımlayıcı, taşınmazın adından veya adresinden farklı olacak, bu sayede mülk adı veya sahibi değişse bile tanımlayıcı aynı kalacak. Ayrıca, aynı taşınmaz farklı dillerde listelense bile tanımlayıcı değişmeyecek.

Google Haritalar'a Airbnb Benzeri Özellik Geliyor!

Listelemelerde en az 8 fotoğraf kullanılması zorunlu olacak. Yapının tam konumu ve türü (apartman, villa) gibi bilgiler de listelemede yer alacak. Ayrıca, isteyenler, mülklerinde bulunan Wi-Fi, şömine, havuz gibi özellikleri de ekleyebilecekler.

Bir mülkün Kiralık Lokasyon olarak listelenmesi için Tatil Kiralık Politikası, Arama Temelleri ve Genel yapılandırılmış veri rehberilerine uyumlu olması gerekiyor. Bu üçünden birinin eksik olması durumunda listeleme görünmeyecek. Bu özelliği Google Haritalar’da yakında görmeye başlayabiliriz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon