Google Meet’te Toplantılarda Söz Almak İstediğinizde Elinizi Kaldırmanız Yeterli Olacak!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Pandemiyle birlikte iş dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline gelen online toplantılar, Google Meet ve Zoom gibi görüntülü görüşme uygulamalarının da büyük ilgi görmesine neden oldu. Bu uygulamalar her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor.

Görüntülü görüşme uygulamalarında kullanılan dijital el kaldırma butonlarına alışkınız. Ancak Google Meet, bu konuda yeni bir adım atarak fiziksel hareketleri algılayabilen bir özellik ekledi.

Mart ayında duyurulan bu özellik, artık kullanıma hazır durumda. Yeni özellik sayesinde Google Meet, elinizi fiziksel olarak kaldırdığınızda bunu algılayabilecek ve toplantıdaki diğer katılımcılara söz almak istediğinizi bildirebilecek.

Google Meet'te Toplantılarda Söz Almak İstediğinizde Elinizi Kaldırmanız Yeterli Olacak!

Elinizi kaldırmak için bir süre boyunca elinizi havada tutmanız yeterli olacak. Google Meet, elinizin algılandığına dair bir bildirim göndererek sizi bilgilendirecek. Bu özellik varsayılan olarak kapalı gelir, ancak kullanıcılar ayarlardaki tepkiler kısmından bunu etkinleştirebilecekler.

El kaldırma özelliği, Google’ın Pixel modellerindeki avucunuzu kaldırdığınızda selfie zamanlayıcısının başlaması özelliğiyle benzer bir çalışma prensibine sahip. Son olarak, bu özelliğin şu an için sadece kurumsal hesaplar için kademeli olarak kullanıma sunulacağını belirtmekte fayda var. Fiziksel el kaldırma algılanması özelliğinin tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon