Google, Pixel Watch 2 Ortaya Çıktı, Peki Özellikleri Neler Olacak?

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Bugün tüm Google Pixel hayranları için şanslı bir gün gibi görünüyor. Tüm gün boyunca yaklaşan Google ürünleriyle ilgili birkaç sızıntı gördük. Pixel Watch 2 tam olarak sızdırıldı ve Google’ın yaklaşmakta olan akıllı saatiyle ilgili tüm bilgilere sahibiz diyebiliriz. Arama motoru devinin bir sürü özellik eklediği aşikâr.

Bilgi, 91mobiles ile ortaklaşa güvenilir haberci Kamila Wojciechowska’dan geliyor. Pixel Watch 2 hakkında edindiğimiz tüm bilgilere dayanarak, şirketin bu giyilebilir cihazı öncekinden daha iyi hale getirmek istediği açık. Yeni başlayanlar için, yeni Pixel Watch 2 bir cilt sıcaklığı ölçüm özelliğine kavuşuyor. Bununla birlikte, bu özelliğin tüm ülkelerde mevcut olmayabileceğini iddia eden küçük bir feragatname var.

Saat, stres takibi gibi başka özellikleri de beraberinde getirecek. Pixel Watch 2’de stres yönetimi için yeni bir cEDA sensörü de bulunuyor. Saat, kullanıcının stres yaşadığını tespit ettiğinde, kullanıcıdan mevcut ruh halini kaydetmesini isteyecek ve hatta ruh halini nasıl iyileştirebileceğine dair önerilerde bulunacak.

Yeni Pixel Watch 2, Fitbit’ten alınan çok yollu kalp atış hızı sensörü sayesinde kalp atış hızı takibini de beraberinde getirecek. Yeni sensörün daha doğru izleme yapması bekleniyor. Fitness ile ilgilenenler için yeni saat, koşudan bisiklete ve daha fazlasına kadar yedi egzersiz programı sunacak. Ayrıca uygulamada bir hız izleme özelliği de bulunuyor.

Yeni Pixel Watch 2, Pixel telefonlarda gördüğümüz Güvenlik Kontrolü özelliği gibi gelişmiş güvenlik özellikleri de getiriyor. Batarya konusunda, Always on Display açıkken 24 saatlik bir batarya ile karşı karşıyasınız. Tam günlük şarj bir saatten biraz fazla sürecek ve orijinal saate benzer bir pil ömrü bekleyebilirsiniz.

Kaynak ayrıca Pixel Watch 2’nin alüminyum bir yapıda sunulacağını, Google’ın büyük bir tasarım yenilemesine gitmediğini ortaya koyuyor. Bununla birlikte, yeni saatin piyasadaki en iyi Wear OS destekli saatlerden biri olmasına gerçekten yardımcı olacak bir dizi yeni özelliğe sahip olduğu görülüyor. Resmi duyuru 4 Ekim’de yapılacak, ek bilgi geldiğinde sizinle paylaşacağız. 🙂

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon