Google’ın Popüler Uygulaması Podcast, Youtube Music’e Endekslenecek

Büşra Koça
A+A-
Reset

Dünyanın en büyük içerik platformu olan YouTube, son dönemde sunduğu yeni özelliklerle kullanıcılarına daha fazla seçenek sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Podcast’ler. YouTube, bu alandaki gelişmeleri hız kesmeden sürdürüyor.

Podcast’ler artık YouTube Music üzerinde dinlenebilecek

YouTube, 2015 yılında YouTube Music platformunu kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu platform hızla müzik severler arasında popülerlik kazandı. Şimdi ise YouTube, hizmet yelpazesini daha da genişletiyor. Artık Podcast’ler, YouTube Music aracılığıyla dünya genelinde dinlenebilecek. Bu hizmet daha önce yalnızca ABD, Kanada ve Latin Amerika’da mevcuttu.

Google açıklamasında:

Podcast’inizi YouTube Music uygulamasına eklemek için YouTube Studio’da podcast oluşturun. RSS aracılığıyla dağıttığınız videosuz bir podcast’iniz varsa önümüzdeki haftalarda YouTube Studio’ya ekleyeceğimiz RSS besleme özelliğini kullanarak podcast’inizi YouTube’a kolayca yükleyebilirsiniz.

Son raporlara göre, Google Podcast hizmetini tamamen YouTube Music’e entegre etmeyi planlıyor.

Google Podcasts kullanıcıları için bazı kolaylıklar sunulacak. Bu, aboneliklerin ve indirilen içeriklerin transferini içeriyor. Kullanıcılar, Podcasts uygulamasında bulunan abonelikleri, çalma listelerini ve dinleme geçmişini YouTube Music’e kolayca aktarabilecekler. Ancak eğer Music’i tercih etmezlerse, podcast arşivlerini indirebilecekler ve bu içeriklere YouTube Music kullanmadan farklı podcast oynatıcıları aracılığıyla erişebilecekler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon