HepsiBurada, Yapay Zeka ChatGPT İle İş Birliği Yaptı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Yapay zeka furyasına HepsiBurada’da katıldı.

Geçtiğimiz haftalarda, Amazon’un yapay zeka ile müşteri incelemelerini özetleme planlarının medyada yer aldığını görmüştük. Bugün ise yerli e-ticaret platformu Hepsiburada, benzer bir girişimi başlattığını duyurdu. “Üretken yapay zeka” adını verdikleri bu gelişme, online alışveriş deneyimini zenginleştirmeyi amaçlayan bir adım olarak öne çıkıyor. Hepsiburada, ChatGPT entegrasyonuyla kullanıcılarına ürünler hakkında yüzlerce yorumu özetleyerek sunacak.

Son yıllarda e-ticaretin yükselmesiyle birlikte markaların ve müşterilerin iletişimi büyük önem taşımaya başladı. Karar verme sürecini hızlandırmak ve alışveriş deneyimini kolaylaştırmak amacıyla yapılan bu tür iyileştirmeler ise oldukça değerli. Kullanıcıların ürünleri satın alırken diğer kullanıcıların yorumları ve değerlendirmeleri büyük etkiye sahip oluyor.

Hepsiburada, “Üretken yapay zeka” ürünü ChatGPT ile “Değerlendirme Özeti” bölümünü başlattı ve belirli kategoriler ve ürünler için kullanıma sundu. Bu entegrasyon sayesinde platform, tüm tüketici yorumlarını ChatGPT ile tarafsız bir şekilde analiz ederek özetleyecek. Kullanıcılar, binlerce yorum arasında kaybolmadan ürünler hakkında hızlıca bilgi sahibi olabilecekler. Hepsiburada, bu yapay zeka tabanlı “değerlendirme özeti” uygulamasını zamanla daha fazla kategori ve ürüne yaymayı planlıyor.

Ayrıca, Hepsiburada kullanıcılarına ürünlerle ilgili yorum yapmayı teşvik etmek amacıyla ChatGPT entegrasyonuyla “Hızlı Yorum” adı verilen bir uygulama sunuyor. Bu uygulama sayesinde bazı kategorilerde kullanıcılara satın aldıkları ürünle ilgili anahtar kelimeler sunuluyor. Kullanıcılar, bu anahtar kelimeleri kullanarak yapay zeka destekli bir yorum oluşturabiliyorlar. Hazırladıkları yorumları inceledikten sonra ise Hepsiburada üzerinde yayınlayabiliyorlar.

Bu gelişmeler, müşterilere daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlayan Hepsiburada’nın inovasyon çabalarının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon