Instagram, Kullanıcıların Gönderilere İçerik Ekleyebileceği Yeni Özellik Getiriyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Instagram, iş birliği özelliklerini genişletmeye yönelik yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu güncelleme, kullanıcıların diğer hesapların gönderilerine kendi içeriklerini eklemelerine olanak tanıyacak.

Sosyal medya platformlarının reklamlarla kazanç sağlama konusundaki odak noktaları hepimizin malumu. Instagram da reklamcılığı geliştirmek için sürekli olarak yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bu çerçevede, kullanıcıların iş birliklerini daha etkili hale getirebilmeleri için yeni bir iş birliği özelliğini test etmeye başladı.

Instagram, Kullanıcıların Gönderilere İçerik Ekleyebileceği Yeni Özellik Getiriyor!

Platformun test aşamasında bulunan bu özelliği, kişiler ve kuruluşların, diğer kullanıcıların gönderilerine kendi fotoğraf veya videolarını eklemelerini sağlayacak. Bu sayede iş birlikleri daha da dikkat çekici hale gelecek.

Peki, Instagram’ın yeni özelliği nasıl kullanılacak?

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, platforma eklenecek yeni özelliği detaylarıyla açıkladı. Bu özellik, özellikle kaydırmalı gönderilerde kullanılacak ve gönderi sahiplerine diğer kullanıcıların görsel eklemelerine olanak tanıyacak.

Mosseri’nin açıklamasına göre, kullanıcılar artık carousel gönderileri olarak bilinen gönderilerinde iş birliği yapabilecekler. Eğer bir gönderi iş birliğine açıksa, diğer kullanıcılar “Gönderiye ekle” butonunu kullanarak görsel içeriklerini paylaşabilecekler. Örneğin, bir partiye gittiniz ve paylaşım yaptınız, arkadaşlarınız bu gönderiye kendi çektikleri videoları ve fotoğrafları ekleyebilecekler. Bu özellik, kullanıcıların paylaşımlarını daha da interaktif hale getirmelerine olanak sağlayacak.

Bununla birlikte, görseller otomatik olarak eklenmeyecek. Gönderi sahibi, kendi gönderisine eklenen tüm görselleri uygulama üzerinden görebilecek ve hangi görselin eklenip eklenmeyeceğine kendisi karar verebilecek. Bu sayede yeni özelliğin istenmeyen şekillerde kullanılmasının da önüne geçilmiş olacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon