Instagram’ın Logo Rengini Duvar Kağıdınıza Göre Değiştirebileceksiniz!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Meta, Instagram logosunu daha etkileyici hale getirmek için yeni bir adım attı. Artık Android 13 ve üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda, Instagram uygulama simgesi, ana ekran duvar kağıdının renkleriyle uyumlu olarak otomatik olarak değişecek. Bu, kullanıcı deneyimini daha kişiselleştirilmiş ve estetik açıdan hoş hale getirmeyi amaçlayan önemli bir güncelleme.

Google, Android 13 ile uygulama ikonlarını özelleştirmek için dinamik tema özelliğini sunmuştu. Bu özellik, duvar kağıdının renklerine uygun ikonları kullanıcıların hizmetine sunuyor. Ancak, bu özellik geliştiriciler arasında pek ilgi görmedi. Sonunda, Instagram gibi büyük bir platformun dinamik temalı uygulama ikonlarını kullanmaya başladı.. Instagram’ın en son sürümünü (307.0.0.0.30) kullanan Android 13 veya daha yeni bir işletim sistemine sahip kullanıcılar, bu özellik sayesinde uygulama ikonlarını duvar kağıdına uygun şekilde otomatik olarak değiştirme şansına sahipler.

Uygulamalar da dinamik ikon aktifleştirildiğinde duvar kağıdına endeksli olarak böyle görünecek:

Instagram'ın Logo Rengini Duvar Kağıdınıza Göre Değiştirebileceksiniz!

Instagram dinamik ikonu nasıl yapılır?

  • Ana ekranda bulunan boş bir noktaya basılı tutun.
  • Açılan menüden “Duvar kağıtları ve stiller” seçeneğini seçin.
  • Renk paleti seçeneğine tıklayın.
  • Renk paleti özelliğini aktif hâle getirin.
  • Renk paletini uygulama ikonlarına uygula seçeneğini aktifleştirin.

Hali hazırda dinamik ikonları destekleyen uygulamalar; Mastodon, LinkedIn, Reddit, Telegram, Threads, Whatsapp. Ek olarak Google ve Samsung tarafından geliştirilen çoğu uygulama da bu özelliğe sahip.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon