iOS 18 ile iPhone’lara Renk Değiştiren Duvar Kağıtları Geliyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple, iOS 18’in üçüncü geliştirici beta sürümünü yayımladı ve bu sürümde öne çıkan en büyük yenilik dinamik duvar kâğıtları oldu. Bu yeni özellik, iPhone kullanıcılarına varsayılan duvar kâğıtlarının otomatik olarak değişmesini sağlayarak daha dinamik ve ilgi çekici bir deneyim sunuyor.

Geçmişte, Apple varsayılan duvar kâğıtlarında dinamiklik sunmuyordu, kullanıcılar yalnızca farklı renk seçeneklerini kullanabiliyordu. Ancak iOS 18’in bu yeni beta sürümü ile birlikte, bu durum değişti ve dinamik duvar kâğıtları kullanıcıların beğenisine sunuldu.

iOS 18’in dinamik duvar kâğıtları böyle görünecek

iOS 18 ile iPhone'lara Renk Değiştiren Duvar Kağıtları Geliyor!

Dinamik duvar kâğıtları, telefonun ekranında sürekli değişen görsellerle eğlenceli bir kullanım sunarken, aynı zamanda batarya tüketimini de artırabileceğini unutmamak gerekiyor. Bu yüzden, bu yeni özelliği kullanmak isteyenlerin bataryalarının daha çabuk tükenebileceğini göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Bu yeni özellik hakkında şu an için daha fazla bilgi bulunmamakta ve kişiselleştirme seçeneklerinin ne kadar geniş kapsamlı olacağı kararlı sürüm yayımlandığında belli olacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon