iPhone 15, Bambaşka Renklerle Geliyor!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Hepimizin merakla beklediği Apple lansmanı yaklaştıkça söylentiler hızını kesmeden devam ediyor.

Yeni iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile birlikte ileriye dönük çok sayıda değişiklik geliyor. Cihazlar gelişmiş performans ve pil ömrü için yükseltilmiş dahili özelliklere sahip olacakken, dış görünümün de mevcut modellerden oldukça farklı olması bekleniyor. Daha önce iPhone 15 Pro modellerinin paslanmaz çelik kaplamaya kıyasla daha güçlü ancak daha hafif olacak titanyum kaplamayla geleceği söyleniyordu. Şimdiye kadar, ‘Pro’ modelleri için iki renk seçeneği söylentisi vardı, mavi ve koyu kırmızı. Şimdi ise şirket iPhone 15 Pro modelleri için potansiyel olarak mavi ve gri renk seçeneklerini test ediyor.

iPhone 15 Pro Gümüş, Uzay Siyahı, Grimsi Mavi ve titanyum kaplamayı kucaklayan Gri renk seçenekleriyle gelecek.

Daha önce 9to5mac tarafından Apple’ın yeni bir Kırmızı renk seçeneği sunmak için çalıştığı iddia edilmişti. Ancak bilgi sızdıran Unknownz21, Apple’ın bu rengi hiç test etmediğini öne sürüyor. Şirket bunun yerine titanyum iPhone 15 Pro’yu mavi ve gri renk seçenekleriyle piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu, amiral gemisi iPhone modelleri için mavi bir renkle ilgili ayrıntılara ilk kez rastlamıyoruz. Sızıntı yapan Unknownz21, Pasifik Mavisi rengine benzeyebilecek koyu mavi bir renk seçeneğinin çalışmalarda olduğunu iddia etti.

iPhone 15, Bambaşka Renklerle Geliyor!

Apple’ın bu yıl iPhone 15 Pro için Altın renginden vazgeçeceğini ve bunu Gri titanyum kaplama ile değiştireceğini belirtiliyor. Altın rengi Çin gibi bazı bölgelerde en popüler renk seçeneklerinden biri. Şirket paslanmaz çeliği titanyum kaplama ile değiştirdiğinden, Altın renk seçeneği oldukça harika bir görünüm sunabilirdi. Ancak şirket, uzay siyahı ve gümüşün yanı sıra sadece mavi ve gri renk seçeneklerini sunmayı planlıyor. Kaynağa göre yeni gri renk “titanyumun doğal rengini kucaklayacak”.

Yayın ayrıca iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın Siyah, Yeşil, Mavi, Sarı ve Pembe olmak üzere beş yeni renk seçeneğiyle geleceğini belirtiyor. Unknownz21 daha önce şirketin yeni bir turuncu renk seçeneği üzerinde de çalıştığını belirtmişti, ancak şirketin yeni tonu ekleyip eklemeyeceği henüz belli değil. iPhone 15 Pro modellerindeki yeni renkler ve titanyum kaplamanın yanı sıra, cihazların yükseltilmiş kamera donanımının yanı sıra bir USB-C bağlantı noktasına sahip olması da bekleniyor. Ayrıca, ‘Pro’ modellerinde Sessiz Düğmesi bir Eylem Düğmesi ile değiştirileceği söylenenler arasında.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon