Kuo:iPhone 15 Pro Max, Periskop Lensi Sayesinde En Çok Satan Model Olabilir

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Yeni bir raporun analizine göre, iPhone 15 Pro Max modeli, iPhone 15 serisinin gönderimlerinin %35 ila %40’ını oluşturarak, Apple’ın bu yıl açıkça daha üst düzey bir modele odaklandığını gösteriyor. 2023 yılı sonuna kadar tahmin edilen sevkiyatlar, aynı dönemde iPhone 14 Pro Max’e kıyasla yaklaşık %10 arttı.

Kuo raporda, Apple’ın bu yıl özellikle iPhone 15 Pro Max’e olan güveni yüksek. Raporda, “Bu durum, Apple’ın özellikle iPhone 15 Pro Max’in periskop lensi gibi özel özelliklerine güvendiğini gösteriyor” ifadesi yer alıyor.

iPhone 15 Pro Max, kamera deneyimini önemli ölçüde geliştirecek olan yeni bir periskop lensine sahip tek model olarak öne çıkıyor. Diğer akıllı telefonlar, örneğin Samsung Galaxy S23 Ultra, zaten bu teknolojiye sahip oldukları için, uzun bir süredir bazı iPhone kullanıcıları, özellikle de profesyonel fotoğrafçılar, bu özelliği talep ediyorlardı.

Apple’ın periskop lensini neden yalnızca bu yılın daha pahalı modeline odakladığı tam olarak bilinmemekle birlikte, analistler bunun nedenlerinden birinin periskop lenslerin diğer lenslere göre maliyetinin dört kat daha yüksek olması olabileceğini belirtiyorlar. Bu, bu özelliği daha yüksek bir fiyat noktasında tutmayı gerektirebilir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon