Leica, Şipşak Fotoğraf Makinesi Sofort 2’yi Duyurdu

A+A-
Reset

Leica, sonunda Sofort 2 adını verdiği ikinci nesil şipşak fotoğraf makinesini piyasaya sürdü. Bu, yedi yıllık bir geliştirme sürecinin ardından gelen bir devam filmi, ancak görünüşe göre bu bekleme süresi son derece değerliydi.

Görünüş açısından, Sofort 2 tipik bir Leica’ya benziyor iyi işçilik ve tanıdık bir tasarım sunuyor. Üç farklı renk seçeneği sunuyor: siyah, kırmızı ve beyaz.

Leica, Şipşak Fotoğraf Makinesi Sofort 2'yi Duyurdu

İlk Sofort’a göre en büyük yenilik, bu cihazın artık sadece bir şipşak fotoğraf makinesi olmamasıdır. Artık bir hibrit dijital fotoğraf makinesine dönüşmüş durumda, 4.9MP çözünürlüğünde 1/5″ CMOS sensörü ile microSD kartına fotoğraf çekebiliyor. Bu sayede daha sonra hangi fotoğrafların basılmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

Leica Sofort 2 aynı zamanda bir fotoğraf yazıcısı olarak da kullanılabilir telefonunuzda (veya Leica kamerasında) çektiğiniz görüntüleri Sofort 2’ye aktarabilir ve hızlıca basabilirsiniz. Sofort, renkli film için uygun olan küçük boyutlu bir fotoğraf kağıdı alır ve boyutu 86 × 54 mm’dir.

Leica, Şipşak Fotoğraf Makinesi Sofort 2'yi Duyurdu

Sofort 2’nin arkasında 3 inçlik bir LCD ekran ve Leica fotoğraf makinelerine benzer bir menü bulunuyor, bu da kullanımını kolaylaştırıyor.

Ön tarafta, popüler Leica Q serisi sabit lensli kameralarla aynı odak uzaklığına sahip olan 28 mm eşdeğer Leica Summar f/2 lens bulunuyor. Bu lens aynı zamanda 10 cm’ye kadar minimum odaklama mesafesine sahiptir. Ayrıca ön tarafta bir flaş da bulunmaktadır bu, şipşak kameraların vazgeçilmez bir özelliğidir.

Leica, Şipşak Fotoğraf Makinesi Sofort 2'yi Duyurdu

Leica Sofort 2, 9 Kasım’da 389 € / 389 $ fiyatla piyasaya sürülecek.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon