MacBook Pro’lara Oled Ekran Teknolojisi Geliyor!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Apple, geçtiğimiz hafta düzenlediği “Scary Fast” etkinliğinde sadece M3 işlemcilerini değil, aynı zamanda MacBook Pro serisini de güncelledi. Tasarım açısından büyük değişiklikler sunmasa da, modeller M3 Pro ve M3 Max çipleriyle dikkat çekici bir performansa sahip. Ancak, gelecekte Apple’ın MacBook Pro ailesini daha dikkat çekici teknolojilerle güncellemeyi planladığı anlaşılıyor.

MacBook Pro 2026 yılında OLED ekrana sahip olacak

2021’de M1 Pro ve M1 Max çipleriyle donatılan, mini-LED ekranlı yeni nesil MacBook Pro ailesini tanıtan Apple, sonraki yıllarda sadece işlemci güncellemeleri ve küçük iyileştirmelerle yetindi. Ancak, söylentilere göre bu durumun yakında değişeceği konuşuluyor. Haitong International Technology Research analisti Jeff Pu, Apple’ın önümüzdeki yıllarda MacBook serisini OLED panellerle güncelleyeceği konusunda iddialı.

MacBook Pro'lara Oled Ekran Teknolojisi Geliyor!

Jeff Pu’nun raporuna göre, Apple, 2026 yılında MacBook Pro serisini OLED teknolojisiyle güncelleyecek. Bu önemli güncellemeden birkaç yıl sonra, MacBook Air serisinin de OLED ekranla donatılacağı öne sürülüyor. Pu’nun iddiaları, güvenilir kaynaklarıyla bilinen Ross Young’ın raporlarıyla da uyumlu. OLED ekranlı MacBook modelleri, LCD ve mini-LED modellere kıyasla daha yüksek kontrast, daha derin siyah tonları ve daha az enerji tüketimi sunacak. Ayrıca, OLED ekranlı MacBook modellerinin önemli tasarım değişikliklerine sahip olma olasılığı da oldukça yüksek görünüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon