MSI GeForce RTX 4060 GAMING X NV Edition’ı Piyasaya Sürüyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

MSI, GPU topluluğunda büyük bir heyecan yaratmak için sınırlı sayıda üretilen özel modelleri tanıtarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bu özel koleksiyonun ilk üyesi, GeForce RTX 4060 Gaming X “NV Edition” GPU oldu. Bu model, NVIDIA’nın referans tasarımından farklı olarak benzersiz bir siyah ve yeşil renk şemasına sahip.

“Sınırlı Seri” Nedir? MSI, “Sınırlı Seri”yi tanıtmaktan heyecan duyuyor. Bu koleksiyon, sınırlı sayıda üründen oluşuyor ve yalnızca bir kez üretilecek. Bu nedenle, bu özel GPU’yu edinenler gelecekte bu nadir ürünle gurur duyabilirler. Ancak bu özel sürüm, yalnızca belirli iş ortaklarında bulunacak.

MSI GeForce RTX 4060 GAMING X NV Edition'ı Piyasaya Sürüyor

GeForce RTX 4060 Gaming X NV Edition’in Özellikleri:

  • Saat Hızı / Bellek Hızı: 2595 MHz / 17 Gbps
  • 8GB GDDR6 Bellek
  • DisplayPort x 3 (v1.4a) ve HDMI x 1 (4K@120Hz HDR, 8K@60Hz HDR ve HDMI™ 2.1a ile Değişken Yenileme Hızını destekler)
  • TWIN FROZR 9 Termal Tasarım
  • TORX Fan 5.0: Fan kanatları ve fan kapağı, yüksek basınçlı hava akışını dengelemek ve korumak için birbirine bağlıdır.
  • Bakır Taban Plakası: GPU ve bellek modüllerinden gelen ısı, bakır bir taban plakası ile yakalanır ve hızla Çekirdek Borulara aktarılır.
  • Çekirdek Boru: Kare şeklindeki ısı borularının bir bölümü GPU üzerinde maksimum temas sağlar ve ısıyı soğutucuya yönlendirir.
  • Hava Akışı Kontrolü: Hava Akışı Kontrolü, maksimum soğutma için havayı doğru yönlendirir.

Fiyat ve Beklentiler: MSI GeForce RTX 4060 Gaming X NV Edition GPU, AB’de 410 Euro’dan başlayan fiyatlarla listelenmiş durumda. Bu fiyat, referans modelin 349 Euro olan MSRP’sine göre %17’lik bir artış anlamına geliyor ve aynı zamanda Gaming X varyantının 394,99 Euro olan fiyatından biraz daha yüksek. MSI, yakın gelecekte diğer “Sınırlı Seri” varyantlarını da tanıtmayı planlıyor, bu da daha yüksek performanslı Ada SKU’larının piyasada yer alabileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, GPU tutkunlarının bu özel koleksiyonu takip etmeye değer olduğunu söyleyebiliriz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon