MSI, Quantum Dot Tabanlı Yeni Rapid VA Oyuncu Monitörlerini Piyasaya Sürdü

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

MSI, 2024’ün başına kadar en az altı yeni OLED oyuncu monitörü piyasaya sürme planları arasında, UltraWide ve 360 Hz yenileme hızına sahip bir çift QHD 1440p model de bulunuyor. OLED yelpazesini genişletme hedefi doğrultusunda, şimdi Rapid VA teknolojisine sahip olan OLED teknolojisi dışındaki oyuncu monitörlerini de sunmaya başladı.

MSI, Quantum Dot Tabanlı Yeni Rapid VA Oyuncu Monitörlerini Piyasaya Sürdü

Bu WQHD (2560×1440) oyuncu monitörleri, hafif bir kavisle birlikte geliyor ve 27 inç ve 32 inç boyutlarında mevcut. VA panel teknolojisi, uzun süredir oyun odaklı kullanıcılar arasında tercih ediliyor, çünkü olağanüstü kontrast sunma yeteneğine sahiptir. MSI’ın bu yeni ekranları, renk doğruluğunun yanı sıra tepki süreleri (1ms GtG) açısından da oldukça iddialı bir konumda bulunuyor.

Yeni panellerin renk performansı söz konusu olduğunda, her dört ekran da Adobe RGB ve DCI-P3 renk alanının yüzde 90’ından fazlasını sunmakta. Ek olarak, parlaklığı artırmak ve canlı renkleri daha da vurgulamak için Quantum Dot teknolojisi kullanılmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, bu dört ekran da MSI’ın oyun zekasını içerir, bu da ayarlar ve profiller üzerinde uygulama kontrolü sağlıyor. Ayrıca, parlaklığı dinamik olarak ayarlayabilen ve hatta isteğe bağlı Smart Crosshair’in rengini anlık olarak oynadığınız oyuna uyacak şekilde ayarlayabilen akıllı özelliklere sahip.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon