Realme GT5 28 Ağustos’ta Resmen Tanıtılacak

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Paylaşılan bilgilere göre, Realme’nin yaklaşan etkinliğinde, 28 Ağustos’ta Realme GT5’in tanıtılacağı açıklandı. Bu yeni amiral gemisi serisi, şirketin beşinci yılını kutlamak amacıyla piyasaya sürülüyor. Ancak, ilk etapta muhtemelen sadece GT5 modelinin tanıtılacağı, Pro varyantının ise ilerleyen tarihlerde çıkmasının beklendiği ifade ediliyor.

Etkinlikte aynı zamanda yeni sesli giyilebilir cihazlar da duyurulacak. Bu cihazlardan biri olan Realme Buds Air 5, daha uygun fiyatlı bir seçenek olacak ve Hindistan’da önümüzdeki Çarşamba günü piyasaya sürülecek.

Realme GT5 28 Ağustos'ta Resmen Tanıtılacak

Bu model, daha önce Buds Air 5 Pro’da bulunan 50 dB aktif gürültü engelleme özelliği ile donatılmış olacak. Ayrıca, 4.000 Hz UW gürültü azaltma yeteneği de sunacak. Bu frekansta gerçekleşen gürültü azaltma, insan işitme aralığında yer aldığı için yeni Buds Air 5, çevresel sesleri etkin bir şekilde engelleyerek daha iyi bir ses deneyimi sunacak.

Realme GT5 modeli, Snapdragon 8 Gen 2 çip setine sahip olacak. Ancak henüz tasarım ve kamera özellikleri konusunda söylentiler ve tahminler devam ediyor. Yayınlanan teaser görseline göre, telefonun tasarımında OnePlus 10 ve Galaxy S21 serisinde gördüğümüz çıkıntılı kamera adasına benzer bir tasarımın kullanılabileceği düşünülüyor. Kesin bilgilerin etkinlikten sonra açıklanması bekleniyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon