Samsung, Galaxy S23 FE’yi Resmen Tanıttı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Bu yıl ilerleyen dönemlerde tüketicilere sunulacak çok sayıda Samsung Fan Edition cihazı var gibi görünüyor. Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE ve Tab S9 FE+ ile Galaxy Buds FE henüz resmi olarak tanıtılmamış olabilir, ancak bu hafta Samsung Arjantin tarafından sızdırılmış görüntülerle ortaya çıktılar, bu da yakın bir zamanda piyasaya sürülecekleri anlamına geliyor gibi görünüyor.

Bu yakın lansmanın bir işareti de Samsung Hindistan tarafından Twitter’da paylaşılan bir teaser. Sızdırılan teaser, dikey bir düzende üç kameranın görselini ve yanlarında “The New Epic” yazısını göstererek S23 FE’nin geliştirilmiş bir kamera sistemi ile geleceğini doğruluyor.

Galaxy S23 FE’nin kesin lansman tarihi, Samsung Arjantin web sitesinde cihazın bir fotoğrafında görülebilen 4 Ekim gibi görünse de, bu henüz doğrulanmış değil. Ancak beklenen şey, Galaxy S23 FE’nin neredeyse piyasaya sürülmek üzere olmasıdır. Bu iyi bir haber çünkü cihaz, neredeyse iki yıldır geliştiriliyor.

Ancak, Galaxy S23 FE’nin perakende raflarına çıktığında en yeni donanımı kullanmayacak gibi görünüyor. Telefon, Galaxy S23’ün Snapdragon 8 Gen 2 çipini kullanmak yerine geçen yılın Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Gen 1 çiplerini kullanacak, hatta bazı versiyonlarda geçen yıl Samsung’un katlanabilir cihazlarında kullanılan Snapdragon 8+ Gen 1’i görebiliriz.

Samsung, Galaxy S23 FE’nin performansını optimize etmiş gibi görünüyor, bu da aynı Exynos çipine rağmen Galaxy S22’den daha hızlı performans sunacağı anlamına geliyor. Ancak bazı potansiyel müşteriler, en son çipi kullanmamasından dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon