Samsung, Galaxy S24 Ultra İçin Titanyum Kullanacak!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple, benzersiz bir titanyum kaplamaya ve yeni bir Action Button’a sahip yeni iPhone 15 Pro modelini duyurdu. Genel tasarım aşağı yukarı aynı kalırken, yeni kaplama bu yıl için öne çıkan özellik olmaya devam ediyor. Ancak, iPhone 15 Pro titanyum kaplamaya sahip tek cihaz olmayacak. Yeni bir rapora göre Samsung, önümüzdeki yıl Galaxy S24 Ultra’da da aynı titanyum kaplamayı kullanmaya hazırlanıyor.

Samsung, gelecek Galaxy S24 Ultra’da titanyum kaplama sunacak, ancak ağırlığı ciddi oran da olarak azaltacak

iPhone 15 Pro’daki titanyum kaplama, paslanmaza göre birkaç avantaja sahip ve aynı şey Samsung’un Galaxy S24 Ultra’daki yapı yinelemesinden de beklenebilir. Titanyum, paslanmaz çelikten daha dayanıklı ve çizilmelere ve sürtünmelere karşı daha dirençli. Ayrıca, cihazdan birkaç gram tasarruf edilmesini de sağlar. iPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro’dan önemli ölçüde daha hafif ve neredeyse bu oran yüzde 9.

The Elec’in haberine göre Samsung, Galaxy S23 Ultra’da titanyum kaplama kullanmayı planlıyor. Şirket, piyasanın tepkisine göre cihazlarının diğer modellerinde de titanyum sunmayı planlıyor. Eğer piyasa yeni kaplama başarılı olursa, şirket diğer telefonlarında da titanyum kaplama kullanacak. Bunun dışında Samsung’un cihazlarını Apple’dan daha hafif hale getirip getiremeyeceğini göreceğiz.

Kaynak, Samsung’un titanyum kullanımının cihazları daha hafif hale getirebileceğini, ancak Apple ile karşılaştırıldığında farkın marjinal olacağını öne sürüyor. Belirtildiği gibi, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14 Pro Max’teki 240 grama kıyasla 221 gram ağırlığında. Ayrıca iPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro’nun 206 gramına kıyasla 187 gram ağırlığında. Samsung şu anda Galaxy S23 modellerinde paslanmaz çelikten daha hafif olan alüminyum kullanıyor. Bundan böyle Samsung’un Galaxy S24 Ultra modeli, titanyum içeren Galaxy S23 Ultra’dan daha hafif olabilir, ancak aradaki fark Apple’ınkiyle aynı olmayacaktır.

Titanyumun işlenmesi ve kesilmesi zor olduğundan, Samsung Galaxy S24 Ultra’nın ilk verimi daha düşük olabilir.Kaplama, dayanıklılık ve hafiflik özellikleri nedeniyle havacılık ve uzay sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.Titanyum daha pahalı olduğundan ve işlenmesiyle ilgili maliyetler daha yüksek olduğundan, Galaxy S24 Ultra için Galaxy S23 Ultra’ya kıyasla daha yüksek fiyatlar uygulanabilir. Şirket yeni amiral gemilerini önümüzdeki yılın başlarında duyuracak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon