Samsung Galaxy S24 Ultra’nın Tasarımı Ortaya Çıktı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Samsung’un son akıllı telefonu Galaxy S24 Ultra’nın tasarımı, SmartPrix ve @OnLeaks işbirliği ile ortaya çıkarıldı ve bu yeni model, önceki Galaxy S23 Ultra’ya oldukça benziyor gibi görünüyor.

Arka tarafta, dört kamera düzeni, düz üst ve alt panellerle neredeyse aynı dikdörtgen şekline sahip. Yan çerçeve hafifçe kavisli ve şık bir görünüme sahip.

Samsung Galaxy S24 Ultra'nın Tasarımı Ortaya Çıktı

Ön yüzde, S23 Ultra’ya kıyasla daha az kavisli ve daha düz bir ekran kenarı dikkat çekiyor. Samsung’un çerçeveleri azalttığı belirtiliyor ve bu da telefonun en dar çerçevelerden birine sahip olacağı anlamına geliyor. Bu aynı zamanda alt çerçevenin diğer çerçevelerle simetrik olacağı anlamına geliyor.

Rapor, Samsung’un telefonun yapısına titanyum alaşımı ekleyeceğini ve bu sayede mevcut modele göre 1 gram daha hafif olan 233 gram ağırlığında bir telefon elde edileceğini belirtiyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra'nın Tasarımı Ortaya Çıktı

Ölçülerine gelince, Galaxy S24 Ultra’nın 162.3 x 79 x 8.7 mm boyutlarına sahip olması bekleniyor. Bu, telefonun S23 Ultra’dan daha kısa, ancak daha geniş bir profil sunacağı anlamına geliyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon