Snapdragon Destekli Samsung Galaxy S24 Ultra Geekbench’te Göründü

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Samsung’un Galaxy S24 serisinin Ocak ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bugün ABD pazarı için Ultra varyantı, Geekbench testlerinde görüntülendi. Bu cihaz, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılmış ve 1+3+2+2 CPU yapılandırması sunuyor.

Ana çekirdek, 3,30 GHz hızında çalışıyor. Bu, önceki nesil Snapdragon amiral gemilerine kıyasla daha düşük bir hızdır, ancak diğer çekirdekler daha etkileyici performans sunuyor. İkinci küme, 3,15 GHz’de üç çekirdek, üçüncü küme 2,96 GHz’de iki çekirdek ve son küme ise 2,27 GHz’de çalışan iki çekirdek içeriyor.

Test edilen telefon, 8 GB RAM ile geldiği göz önüne alındığında, nispeten makul bir bellek kapasitesine sahipti. Ayrıca, cihazın muhtemelen One UI 6.1 ve Android 14 ile geleceği söyleniyor.

Geekbench sonuçları, tek çekirdek performansı için 2.234 ve çoklu çekirdek performansı için 6.807 puan elde ettiğini gösteriyor. Bu sonuçlar, Snapdragon 8 Gen 2’li Galaxy S23 Ultra’ya göre büyük bir performans artışını işaret ediyor – sırasıyla %15 ve %35 daha yüksek skorlar elde edilmiş.

Ancak, buradaki en önemli detay, Samsung’un yonga seti seçeneklerini çeşitlendirmeyi planladığının doğrulanmasıdır. Bazı Galaxy S24 amiral gemileri, Exynos 2400 platformunu kullanacakken, Ultra modeli tamamen Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılmış gibi görünüyor.

Bu gelişme, Samsung’un teknoloji konusundaki liderliğini sürdürmeye çalıştığını ve kullanıcılarına en iyi performansı sunmayı hedeflediğini gösteriyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon