Sony InZone Buds Kulakiçi Kulaklığını Tanıttı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Sony, geçtiğimiz günki etkinlikte, yeni bir PS5 modelini duyurarak bu cihazı PS5 Slim olarak adlandırdı. Ayrıca, firma, PC ve oyun konsolları için tasarlanan oyun odaklı kablosuz kulak içi kulaklık modeli olan InZone Buds‘u tanıttı. Bu yeni kulaklıklar oldukça geniş bir tasarıma sahip olsa da, bu büyüklüğün uzun pil ömrü sağlamak için tercih edildiği gözlemleniyor.

Sony InZone Buds Kulakiçi Kulaklığını Tanıttı

InZone Buds PS5, PC’ler ve mobil cihazlar da dahil olmak üzere çeşitli cihazları destekliyor. Sony aynı zamanda InZone Buds’ı gecikme süresini 30 milisaniyenin altına indiren bir USB-C dongle ile birlikte gönderiyor. Bu adaptör bağlantısı sağlandığında 12 saate kadar pil ömrü elde ediliyor. Cihazın kutusu devreye girdiğinde ise süreler ikiye katlanıyor. Standart kullanımda ise 24 saate kadar pil ömrü sunuluyor. Bununla birlikte InZone Buds aynı zamanda Bluetooth LE Audio‘yu da desteklemekte.

Sony InZone Buds Kulakiçi Kulaklığını Tanıttı

Sony InZone Buds, 360 derece uzamsal ses yetenekleri ile öne çıkıyor. “Sound Field Optimization” adlı özellik, kullanıcıya özel bir işitme profili oluşturmak için 360 Spatial Sound Personalizer adlı akıllı telefon uygulamasını kullanıyor. InZone Buds, ayrıca sürücülerin test sesleri çalması ve sesin kulak kanalını doldurma şeklini geri bildirim mikrofonları ile ölçerek kişiselleştirilmiş “Sound Tone Personalization” özelliği sunuyor. Bu özellik, kulak kanalına göre ayarlanmış bir ses sunar.

Ayrıca, akustik analizlere dayalı olarak ses verileri InZone Hub PC yazılımına aktarılır ve burada daha fazla kişiselleştirme yapılarak benzersiz bir uzamsal ses deneyimi oluşturulabilir.

Sony InZone Buds oyuncu kulaklığı siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğine sahip. InZone Buds, halihazırda ön siparişe de açılmış durumda. Sony, InZone Buds fiyatını ise 199 dolar olarak açıkladı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon