Steam’de Türk Lirası Kaldırıldı!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Steam dijital oyun mağazasında, Türk Lirası’nın kullanımdan kaldırıldı. Artık bu platformda, dolar (MENA-USD) kullanılacak.

Popüler dijital oyun mağazası Steam, Türk Lirası para birimini kullanımdan kaldırma kararı aldı. Ülkemizde artan enflasyon ve yükselen döviz kuru gibi ekonomik sebeplerle alınan bu kararla birlikte, Türkiye için MENA-USD para birimi geçerli olacak.

Steam, Türkiye ve Arjantin’de dolar para birimine geçiş yapma kararını birkaç gün önce duyurmuştu. Bugün ise bu beklenen değişiklik resmen hayata geçti. Bundan böyle, dolar (MENA-USD) dönemi başlıyor. Oyun fiyatları, geliştiricilerin MENA-USD para birimi için belirlediği özel yerelleştirilmiş fiyatlarla, sadece Türkiye için değil, aynı zamanda ekonomik durumu zor olan bazı diğer ülkelerde de geçerli olacak.

Türk Lirası’nın Steam üzerindeki kullanımının sona ermesi nedeniyle, kullanıcıların hesaplarındaki bakiyeler de MENA-USD’ye çevrilecek. Bu değişiklikle birlikte, oyuncular yeni para birimiyle alışveriş yapmaya ve oyunları satın almaya başlayacaklar.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon