Tesla, Model Y Fiyatını Düşürdü! 431 Bin TL İndirim Var!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Tesla Türkiye, otomobil almak isteyenlere sıra beklemeden fırsat sunan Model Y fiyatlarında indirimler gerçekleştirdi. Bu indirimlerle araçların fiyatı yüzbinlerce TL aşağı çekildi.

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, Türkiye’deki satış faaliyetlerine devam ediyor. Model Y, ülkemizde 10 binden fazla satış yaparak Türkiye’nin en çok tercih edilen elektrikli otomobili haline geldi. Bugünse Tesla’nın Türkiye’deki hayranları için sevindirici bir haber var.

Tesla, son dönemde dünya genelinde gerçekleştirdiği indirimlerin ardından Türkiye’deki Model Y fiyatlarını da düşürdü. Ancak bu indirim, sadece “Envanter” bölümünde bulunan hazır araçlarda geçerli. Normal satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Yakın zamanda sunulan “Envanter” bölümü, önceden sipariş verilen veya sertifikalı ikinci el Tesla araçlarını almayı kolaylaştırıyor. Bu sayede müşteriler, sıra beklemeden araç sahibi olabiliyorlar.

Tesla’nın “Envanter” sayfasına göz attığımızda, hazırda bulunan Model Y otomobillerinin fiyatlarında önemli düşüşlerin olduğunu görüyoruz. Tesla, bir dizi aracın fiyatında 431.165 TL’ye varan indirimler yapmış durumda. Model Y fiyatları, 2 milyon 330 bin TL ile 3 milyon 297 bin TL arasında çeşitlilik gösteriyor.

Listeyi incelediğimizde, Model Y Long Range çift motor modelinin fiyatının 2 milyon 765 bin TL’den 2 milyon 334 bin TL’ye kadar düştüğünü görüyoruz. Ayrıca, farklı renklerde ve donanım seçeneklerinde bulunan Model Y modellerinde de yüzbinlerce TL değerinde indirimler mevcut.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon