TikTok’a Spotify ve Apple Music Desteği Geliyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

TikTok, sosyal medya platformları arasında gösterdiği etkileyici yükselişine müzik alanında da vurgu yaparak devam ediyor. Kullanıcılar arasında popülerlik kazanan birçok şarkı, bu platform üzerinden keşfediliyor ve gençler arasında büyük ilgi görüyor. Bugün itibariyle TikTok, müzik konusunda önemli bir adım atarak Spotify ve Apple Music entegrasyonunu duyurdu.

TikTok, özellikle gençler arasında popüler olan bir kısa video platformu olarak biliniyor. Kullanıcılar, kısa videolar aracılığıyla yeni müzikleri keşfetme ve paylaşma imkanına sahip. Bu özellik, bilinmeyen sanatçıların geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. TikTok’un milyonlarca dinleyiciye kısa sürede ulaşabilme özelliği, sanatçılar için önemli bir fırsat sunuyor.

Bugün yapılan duyuru ile TikTok, dünya genelinde popüler müzik platformlarından biri olan Spotify ve Apple Music’i platformuna entegre etti. Bu sayede TikTok kullanıcıları, beğendikleri şarkıları uygulama içinden çıkmadan doğrudan Spotify listelerine ekleyebilecek. Kullanıcılar, videolardaki müziklere eklenen “Müzik uygulamasına ekle” seçeneğiyle, beğendikleri şarkıları Spotify veya Apple Music’teki “Beğenilen Şarkılar” kısmına ekleyebilecekler.

Ayrıca, kullanıcılar istedikleri müzik platformunu varsayılan olarak belirleyerek sürekli bir seçim yapma zorunluluğundan kurtulabilecekler. TikTok’un bu entegrasyonu şu an için Birleşik Krallık ve ABD’deki normal ve Premium kullanıcılar için kullanımda. Şirketin açıklamasına göre, ilerleyen zamanlarda bu özellik diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon