Valve, AMD’nin Anti-Lag+ Özelliğini Counter Strike 2’de Kullanmamayı Tavsiye Ediyor: Vac Ban Yiyebilirsiniz!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

14 Ekim 2023 – Valve, Counter Strike 2’nin geliştiricilerinin AMD GPU kullanıcılarına önemli bir uyarıda bulundu. AMD’nin en son sürücüsü (23.10.1), oyunlardaki gecikmeyi azaltmayı hedefleyen Anti-Lag+ özelliğini desteklemekte ancak bu özellik, Counter Strike 2’de kalıcı VAC yasaklarına neden olabilir.

Son güncelleme ile AMD, Anti-Lag+ özelliğini CS2’de kullanılabilir hale getirdi, ancak bu özelliği etkinleştirmenin oyun dosyalarındaki DLL işlevlerini değiştirdiği ve bu değişikliklerin Valve’in VAC (Valve Anti-Cheat) sistemi tarafından algılanabileceği belirtiliyor. Bu durum, oyuncuların kalıcı bir yasakla karşı karşıya kalmasına yol açabilir.

Valve, AMD GPU sahiplerine Anti-Lag+’ı etkinleştirmemelerini ve AMD’nin bir güncelleme göndermesini beklemelerini tavsiye ediyor. Bu şekilde, Anti-Lag+ yalnızca RDNA 3 mimarisi desteklediği için, genellikle Radeon RX 7000 serisi sahiplerini etkileyen kullanıcıları tanımlamaya çalışabilecekler. Bu sorundan etkilenen tüm kullanıcıların yasakları geri alınacak, ancak DLL dosyalarını değiştirmek için alternatif yöntemler kullananlar yasaklı kalmaya devam edecek.

Valve ayrıca, NVIDIA’nın Reflex Düşük Gecikme modunun CS2’de benzer sorunlar yaşamadığını belirtiyor. GeForce RTX 40 GPU sahipleri, düşük gecikme modunu kullanarak daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon