WhatsApp, Sonunda iPad’e Geliyor!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Dünyanın en çok kullanılan anlık iletişim platformu WhatsApp sonunda beklenen özelliği getiriyor.

Şirket, iOS uygulamasının iPad için de optimize edilmiş bir sürümünü test ediyor gibi görünüyor. İlk olarak WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere, WhatsApp’ın TestFlight uygulamasının 23.19.1.71 sürümü yeni iPad uygulamasını da içeriyor.

WhatsApp, Sonunda iPad'e Geliyor!

Ekran görüntülerinde görebildiğimiz kadarıyla iPad uygulaması tam da beklediğiniz gibi çalışıyor. Hesabınızı başka herhangi bir cihaza bağladığınız gibi bir QR kodu tarayarak bağlanıyorsunuz. Sol tarafta konuşmalarınızın bir listesini ve sağ tarafta mevcut sohbetinizi göreceksiniz. Hemen hemen iOS uygulamasına benziyor, ancak her seferinde bir bölme görmek yerine her ikisini de görüyorsunuz.

Meta, nedense iPad uygulamaları geliştirmeyi hiç sevmedi. Instagram veya Threads için hala bir iPad uygulaması yok ve Facebook uygulaması bile iPhone uygulamasının sadece ke yakınlaştırılmış bir versiyonu olarak çalışıyor. Messenger, iPad’de yarı düzgün bir deneyim sunan tek Meta uygulaması. Ancak WhatsApp, Meta’nın sosyal ekosistemi için daha merkezi hale geldikçe ve şirket, işletmeleri listeleme ve müşteri etkileşimleri için WhatsApp’ı kullanmaya ikna etmeye çalıştıkça, uygulamayı iPad’e de getirmek mantıklı.

WhatsApp deneyimi son zamanlarda çok ilgi gördü. Mac uygulaması grup araması ile güncellendi, HD fotoğraflar ve videolar artık uygulamada destekleniyor, Kanallar dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara sunuluyor ve Meta hesabınızı birden fazla cihazda kullanmayı kolaylaştırmak için birçok çalışma yaptı. Belki de en ilginci, Meta’nın AB kurallarına uymak için WhatsApp’ı platformlar arası bir mesajlaşma hizmeti haline getirmek için çalışıyor gibi görünmesi ki bu da uygulamayı mümkün olduğunca çok yerde ve çok sayıda kullanıcıya sunmak için bir başka neden.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon