WhatsApp’ta Paylaştığınız Durumları Doğrudan Facebook ve Instagram’da Paylaşabileceksiniz

Büşra Koça
A+A-
Reset

WhatsApp’ın beta versiyonunda denediği yenilik, artık durum güncellemelerinizi doğrudan Facebook ve Instagram Hikayeleri’nde paylaşmanıza izin verecek.

WhatsApp, güncel özellikleri test etmeye devam ederek kullanıcılara yeni deneyimler sunmaya çalışıyor. Son zamanlarda durum güncellemelerini otomatik olarak Facebook Hikayeleri’nde paylaşma özelliğini test eden WhatsApp, şimdi ise bu özelliği Instagram için de kullanıma sunmuş durumda. WhatsApp’ın beta 2.23.25.20 güncellemesi ile birlikte durum güncellemelerini Facebook’ta paylaşmanın yanı sıra, Instagram ile uyumlu hale getirilmiş paylaşım özelliği de bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar, Instagram Hikayelerindeki hedef kitlesini seçerek durum güncellemelerini paylaşabilecekler.

WhatsApp'ta Paylaştığınız Durumları Doğrudan Facebook ve Instagram'da Paylaşabileceksiniz

Bu özellik hala test aşamasında olsa da, WhatsApp hem kullanıcılar için kullanımı daha kolay hale getirme hem de zaman tasarrufu sağlama amacını güdüyor. Ayrıca, bu özelliğin WhatsApp ve Instagram aracılığıyla içerik paylaşımının güvenilirliğini ve tutarlılığını artırması bekleniyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon