Windows ve Surface Departmanlarının Başkanı Panos Panay Microsoft’tan Ayrılıyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Microsoft’un baş ürün sorumlusu Panos Panay, 2020 yılından beri Windows ve Surface cihazları ürün serisinin gelişimini liderlik ettiği şirketten ayrıldı. Bugün, bu ayrılığı resmen duyurdu ve şunları söyledi: “Microsoft’ta geçirdiğim 19 harika yılın ardından yeni bir sayfa açmaya ve bir sonraki bölümü yazmaya karar verdim. Microsoft’ta geçirdiğim süre ve birlikte ürün üretme fırsatını elde ettiğim muhteşem insanlar için sonsuz minnettarım.”

Şirket içi bir e-postada deneyim ve cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı Rajesh Jha, Panos Panay’in ayrılığı hakkında şunları söyledi: “Yaklaşık 20 yıl boyunca şirketimizde çalıştıktan sonra Panos Panay’in Microsoft’tan ayrılma kararı aldığını bildirmekten üzüntü duyuyorum. Panos’un ürünlerimiz ve kültürümüz üzerinde büyük bir etkisi oldu ve Surface markasını ikonik hale getiren liderlikle ekip, sevilen ürünler yarattı. Ayrıca, Windows 11 ile birlikte yenilikçi cihazlarda milyonlarca kişiye harika deneyimler sunarak Windows ekibine liderlik etti. Onu çok özleyeceğiz ve yaptığı katkılar için minnettarız.”

Microsoft CEO’su Satya Nadella da ayrılıkla ilgili bir basın açıklamasında şunları dile getirdi: “Panos, geçtiğimiz yirmi yıl boyunca ürünlerimiz, kültürümüz, şirketimiz ve sektörümüz üzerindeki etkiniz için teşekkür ederim. Liderliğiniz, desteğiniz ve Microsoft ile müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için yaptıklarınız için minnettarım. Stratejimizde kararlı ve inançlı olmaya devam ediyoruz ve Yusuf Mehdi Windows ve Surface işlerimizde ve ürünlerimizde harici olarak liderlik edecek.”

Microsoft’un bu hafta içinde yeni nesil Surface modellerini tanıtması bekleniyor, ve yeni başkanın bu lansmana katılıp katılmayacağı henüz bilinmiyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon