X (Twitter) Premium Kullanıcıları Yakında Yeni Bir “Geliştirilmiş Keşif” Özelliğine Sahip Olabilir

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Elon Musk Twitter’ın (şimdiki adıyla X) başına geçtiğinden beri bir dizi yeni değişikliğe sahne oldu. Sosyal medya platformu, size bir doğrulama rozeti veren ve ücretsiz kullanıcılara sunulmayan bir dizi özellikten yararlanmanıza olanak tanıyan ücretli bir abonelik planı sundu. Ve yakında X aboneleri, bir gönderinin konusuyla ilgili benzer gönderileri bulmaya yardımcı olacak “Geliştirilmiş Keşfet” adlı yeni bir özelliğe sahip olabilir.

Sesli ve Görüntülü aramalar da yakında gelebilir
Android Authority, Android için X’in en son beta sürümünde, yaklaşmakta olan Geliştirilmiş Keşif özelliğine ışık tutan yeni dizgiler keşfetti. “Blue_upsell” etiketli dizelerin varlığı, bu özelliğin yalnızca X Premium aboneleri tarafından kullanılabileceğini gösteriyor. Yayın kuruluşu, henüz duyurulmamış olan bu özelliğin, kullanıcıların gönderilerinin konusuyla yakından ilişkili içerikleri keşfetmelerini sağlamayı amaçladığını belirtiyor.

X (Twitter) Premium Kullanıcıları Yakında Yeni Bir "Geliştirilmiş Keşif" Özelliğine Sahip Olabilir

X’in en son beta sürümü aynı zamanda sesli ve görüntülü arama özelliklerine dair kanıtlar içeriyor ki bu da bu özelliklerin yakında kullanıma sunulacağını gösteriyor. Bu, Elon Musk’ın Ağustos ayında sesli ve görüntülü aramaların hem iOS hem de Android cihazlarda arama yapmak için bir telefon numarası gerektirmeden kullanılabileceğini açıkladığı zamanki onayıyla uyumludur.

Şu anda bu yeni özelliklerin kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair bir zaman çizelgesi bulunmuyor. Ayrıca Elon Musk geçtiğimiz ay tüm X kullanıcılarının yakında platformu kullanmak için aylık ücret ödemek zorunda kalabileceğini ima etmişti. Musk, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile yaptığı bir görüşmede, “X sisteminin kullanımı için küçük bir aylık ödemenin” mikroblog web sitesindeki “büyük bot orduları” ile başa çıkmada yardımcı olabileceğini belirtti.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon