X’e Sesli Ve Görüntülü Arama Özelliği Geliyor (Yalnızca Premium Kullanıcılara)

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Geçtiğimiz ay X CEO’su Linda Yaccarino, X “her şey uygulamasına” geçişin bir parçası olarak görüntülü aramaların geleceğini doğrulamıştı. Şimdi, X uygulamasındaki yeni kod, hem sesli hem de görüntülü aramaların destekleneceğini ortaya koyuyor. Ancak bu özelliğin tüm X kullanıcılarına sunulmayacağı, yalnızca X Premium üyeliği olanlara sunulacağı anlaşılıyor.

Yeni bulgular, X uygulamasının kodu içinde teknoloji uzmanı olan yatırımcı Chris Messina tarafından ortaya konuldu. Şu anda açıklandığı gibi, özellik X kullanıcılarının seçimlerine bağlı olarak diğer Doğrulanmış kullanıcılardan, takip ettikleri kişilerden veya adres defterlerindeki kişilerden hem sesli hem de görüntülü arama almayı tercih etmelerine olanak tanıyacak.

“Sesli ve görüntülü aramalarla mesajlaşmayı bir üst seviyeye taşıyın. Özelliği açın ve ardından kiminle kullanmaktan memnun olacağınızı seçin” ifadeleri yer alıyor.

X'e Sesli Ve Görüntülü Arama Özelliği Geliyor (Yalnızca Premium Kullanıcılara)

Diğer kod satırları, kullanıcılar uygulamada başka bir kişiye özel mesaj göndermeye çalıştıklarında ortaya çıkan bir uyarıyı içeriyor. Bu uyarı, sesli ve görüntülü aramaların özel bir özellik olduğunu belirtiyor ve kullanıcıları bu özelliğe erişim kazanmak için abone olmaya teşvik ediyor. Bu abonelik, Twitter Blue adıyla bilinen bir paket olan X Premium’a dahil bir ödeme gerektiriyor. X Premium aboneliği, kullanıcılara doğrulama, daha az reklam, gönderileri düzenleme yeteneği, daha uzun gönderiler için destek, arama ve sohbetlerde öncelikli sıralama gibi bir dizi geliştirilmiş özellik sunuyor.

X'e Sesli Ve Görüntülü Arama Özelliği Geliyor (Yalnızca Premium Kullanıcılara)

GitHub’da ürünün başarısını takip eden araştırmacı Travis Brown’a göre, bağımsız araştırmalar şirketin yalnızca yaklaşık 1 milyon abonelik sattığını gösterdiğinden, X bugüne kadar X Premium için ikna edici bir durum yaratamadı. Referans olarak, X’in sahibi Elon Musk geçtiğimiz günlerde uygulamanın aylık 550 milyon aktif kullanıcısı olduğunu söyledi.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon