Xiaomi, Mix Fold 4 Telefon Modelini Robotlara Ürettiriyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Xiaomi, aşırı ince katlanabilir akıllı telefonu Xiaomi Mix Fold 4’ü tamamen robotların çalıştığı bir fabrikada ürettiğini duyurdu.

Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’daki resmi hesabından yapılan paylaşımda, “En son Xiaomi Mi Fold 4 ve Xiaomi Mi X Flip katlanabilir akıllı telefonlar, akıllı ve gelişmiş ‘Yeni-Nesil Xiaomi Akıllı Telefon Akıllı Fabrikası’ndan geliyor. Onları bu ay görün.” ifadelerine yer verildi.

Xiaomi ayrıca yeni fabrikası hakkında da detaylar paylaştı. Makine çevirileri ve yorumlardan anlaşıldığına göre, Xiaomi’nin akıllı fabrikası tam kapasite üretime geçti. Üstelik şirketin bu fabrika ile ilgili iddiaları oldukça dikkat çekici.

Fabrikada her şey otomasyonla çalışıyor

Xiaomi’den gelen açıklamada “Bu sektör öncüsü, tamamen dijital akıllı fabrika, ana süreçlerin %100 otomasyonunu, üretim ekipmanlarının derinlemesine kendi araştırmaları ile gerçekleşmektedir. Endüstri lideri “tam bağlantılı endüstriyel büyük veri” altyapısını oluşturarak, fabrika endüstriyel üretimin %100 dijitalleşmesini sağlar. Tamamen kendi geliştirdiği “Xiaomi Surge Akıllı Üretim Platformu” fabrikanın beyni olarak hareket eder, fabrikaya bir ruh kazandırır ve fabrikanın kendi kendine algılama, karar verme ve uygulama yeteneklerine sahip olmasını sağlar.” ifadeleri yer aldı. 

Xiaomi’nin “karanlık fabrika” olarak adlandırılan yeni tesisi, mikron seviyesindeki tozları bile temizleyebilecek kapasiteye sahip. 2,4 milyar yuana (yaklaşık 4,5 milyar TL) mal olan bu fabrika, yılda 10 milyon amiral gemisi akıllı telefon üretme kapasitesine sahip olacak. Bu ileri teknoloji fabrikada üretim tamamen robotlar tarafından gerçekleştiriliyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon