X’in Yapay Zeka Robotu Grok, X Premium+ Kullanıcılarına Sunuldu!

Büşra Koça
A+A-
Reset

X’in yapay zekâ destekli sohbet botu Grok, şimdi X Premium+ kullanıcılarına erişmeye başladı. Kullanıcıların yaptığı paylaşımlar, Grok’un gerçekten eğlenceli bir deneyim sunabileceğini gösteriyor.

Elon Musk’ın mikroblog platformu X, birkaç ay önce ChatGPT rakibi yapay zekâ destekli sohbet botu “Grok”u duyurdu. Dünya çapında daha önce kullanıma sunulmayan bot, bugün itibarıyla erişilebilir hale geldi. Elon Musk, Grok’un X Premium+ aboneleri tarafından kullanılmaya başlandığını açıkladı.

Grok, kullanıcılara kademe kademe ulaşacak şekilde X Premium+ abonelerine sunulacak. Bu da demek oluyor ki tüm aboneler, şu anda bu yapay zekâ destekli sohbet botunu kullanma imkanına sahip değiller. Ancak şanslı kullanıcılar, Grok ile ilgili deneyimlerini paylaşmaya başladılar.

X'in Yapay Zeka Robotu Grok, X Premium+ Kullanıcılarına Sunuldu!

Elon Musk’ın en son yaptığı paylaşımı yanıtlayan bir kullanıcı, kendi Grok deneyimini paylaştı. Yukarıdaki ekran görüntüsünde, söz konusu paylaşımı görüyorsunuz. Kullanıcı, Grok’tan kendisini rencide etmesini istedi ve aldığı cevap oldukça yaratıcıydı. Yapay zekâ, bu kullanıcıyı, “uzaylıların Dünya’yı ziyaret etmeme sebebi” olarak tanımladı.

X'in Yapay Zeka Robotu Grok, X Premium+ Kullanıcılarına Sunuldu!

Başka bir örnekte, bir kullanıcının 4 + 5 sorusunun cevabını öğrenmek istediğini görüyoruz. Grok, tahmin edebileceğiniz gibi, 9 cevabını veriyor ve bu sorunun oldukça basit olduğunu ifade ediyor. Ancak, kullanıcı eşinin bu soruya 12 cevabını verdiğini söylediğinde, Grok, “Mutlu eş, mutlu yaşam” diyerek cevabı 12 olarak güncelliyor. Tabii ki bu cevap, Grok’un “eğlenceli” karakterinden kaynaklanıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon