Yeni Valorant Haritası Sunset Ortaya Çıktı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Valorant severleri heyecanlandıracak olan Kısım 7 Bölüm 2, oyunun sahnelediği Sunset haritasının tanıtımına şahitlik edecek. Bu Los Angeles esintili harita, batı yakası şehir atmosferini yansıtan dükkanlar ve duvar resimleri arasında oyuncuları karşı karşıya getirecek.

Oyunun rotasyonuna yeni bir soluk getiren Sunset haritası, oyuncuları sade ve etkileyici tasarımıyla büyüleyecek. Döner kapılar veya ışınlayıcılar gibi oyun içi mekanikler bu haritada yer almayacak. Bunun yerine, oyuncular temiz ve basit bir harita deneyimi yaşayacaklar.

Haritanın yayınlanma tarihi merak konusu. Lotus haritasının yayınlanmasının üzerinden altı aydan fazla bir süre geçti. Ancak Valorant tutkunları, Kısım 7 Bölüm 2 ile birlikte Sunset haritasının oyunun atmosferine katacağı taze nefesi beklemekten mutluluk duyuyorlar.

Sunset haritası, güneşin batışının yarattığı renk paletini yansıtan görsel öğelerle dolu. Los Angeles havasını soluyan bu harita, oyunculara tanıdık bir his verecek, ancak yepyeni bir deneyim sunacak.

Valorant hayranlarının dört gözle beklediği Sunset haritası, Kısım 7 Bölüm 2 ile oyun dünyasına adımını atacak. Bu harita, sadeliği ve sıra dışı tasarımıyla Valorant oyuncularına unutulmaz bir oyun deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Valorant haritası Sunset: Çıkış tarihi

Sunset, 29 Ağustos 2023 tarihinde Kısım 7 Bölüm 2 ile birlikte Valorant sunucularına ulaşacak. Yeni Bölüm ayrıca yepyeni bir savaş bileti ile oyuna daha fazla içerik getirecek.

Valorant haritası Sunset: Yeni harita düzeni

Sunset, diğer bazı Valorant haritalarına göre daha standart bir düzene sahiptir. Lotus ve Haven’ın aksine Sunset’te yalnızca iki sivri uç bölgesi bulunacak. Yine de haritada oyuncuların savaşması için üç şerit bulunacak. Yeni Valorant savaş alanı, saldırganlar ve savunmacılar için birden fazla siper kutusuyla orta kontrole vurgu yapılarak tasarlandı.

“Sunset, kontrol edilmesi oldukça zor ve bir takımın lehine olmayan bir orta sahaya sahip; genellikle tüfek menzilleri için iyi ve hangi takım onu ele geçirebilirse ona bir dizi fırsat sunuyor. Her iki takımın da Sunset’te orta alan kontrolünü stratejilerinin merkezi bir parçası haline getirmesini bekliyoruz,” diyor Valorant’ın Baş Harita Tasarımcısı Joe Lansford bir basın açıklamasında.

Arka planda yer alan Sunset, büyük ölçüde Los Angeles’ı anımsatan bir atmosfere sahip. Sanat eserlerinin, yiyecek kamyonlarının ve paten parklarının da dahil olduğu çeşitli unsurlarla, bölgeye olan göndermeler çokça görülüyor.

Bu yaratıcı eserin arkasındaki fikirleri şu şekilde açıklıyor Lansford: “Sanatsal ilhamın büyük bir kısmını çevremizden aldık. Harita üzerinde, LA kültürünün temel unsurlarını gözlemlemek mümkün. Trafik sıkışıklığından yemek kamyonlarına, art deco tarzından neon renkli gün batımlarına kadar, her detayı bulabileceksiniz.”

Neon renkli gün batımlarını haritaya aktarmak ise Lansford’a göre en zorlu kısımlardan birini oluşturdu. Doğru aydınlatmayı sağlamak ve aynı zamanda oyun içinde yüksek netliği korumak, büyük bir zorluk arz ediyordu.

Lansford, konuyla ilgili şunları belirtiyor: “Pembe tonlarda bir ufuk çizgisi ve uzun gölgelerle LA’nın gün batımı atmosferini yansıtmak istedik. Ancak bu detaylar oyunun gereksinimlerine uygun değildi. Birçok denemenin ardından, istediğimiz tonu ve netliği koruyan doğru noktayı bulduğumuza inanıyoruz.”

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon