Apple, 2023 MacBook Pro’lar DxOMark Testinden Sınıfının En İyisi Olarak Çıktı!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple, Scary Fast etkinliğinde yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini duyurmuştu. Yeni modeller birçok ön yüz eklentisi sunuyor, ancak etkinliğin en önemli özelliği M3 serisi çipler oldu. M3, M3 Pro ve M3 Max çipleri TSMC’nin 3nm teknolojisiyle üretilerek daha hızlı CPU ve GPU performansı sağlıyor. Şimdi de DxOMark inceleme sitesi M3 Pro çipli 14 inç MacBook Pro’yu en iyi hoparlör ve ekran performansına sahip dizüstü bilgisayar olarak en üst sırada ödüllendiriyor. Makine ayrıca görüntülü görüşmeler için olağanüstü kamerasıyla da övgü topluyor.

14 inç M3 Pro MacBook Pro, Müzik, Video ve Kamera deneyiminde küresel sıralamada en üst sırada yer alıyor

M3 MacBook Pro, M2 ile aynı tasarıma sahip. Ancak şirket, cihazın dahili yükseltmelerle yeterince yenilenmiş gibi hissetmesini sağladı. En yeni M3 Pro MacBook Pro’nun şu anda piyasadaki en iyi hoparlör kurulumuna sahip olduğuna şüphe yok. DxOMark, 14 inç MacBook Pro üzerinde derinlemesine bir analiz gerçekleştirdi ve test ettikleri tüm dizüstü bilgisayarlar arasında en iyi hoparlör kurulumuna sahip olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca video performansının rakiplerine kıyasla sınıfının en iyisi olduğunu belirtiyor. 14 inç M3 Pro MacBook Pro, standart LCD panellere göre daha yüksek kontrast oranları ve gelişmiş parlaklık seviyeleri sunan bir mini-LED ekrana sahip. Apple’ın 2027 yılında OLED panellere geçmesinin beklendiğini ve bunun da yeni MacBook Pro modellerinin görüntü ve video kalitesini daha derin siyahlar ve doygunluk ile daha da iyileştireceğini belirtelim. Ayrıca, mini LED ekranlar oldukça parlak olabiliyor, bu da MacBook’un en iyi video deneyimini sunmasının nedenlerinden biri olabilir. Müzik ve Video kategorisinde 14 inç M3 Pro MacBook Pro, DxOMark’tan en yüksek 154 puanı alıyor.

Apple, 2023 MacBook Pro'lar DxOMark Testinden Sınıfının En İyisi Olarak Çıktı!

DxOMark ayrıca 14 inç M3 Pro MacBook Pro’ya makinenin görüntülü görüşmesinde 142 puan verdi. Bu puan en iyi puan olmasa da, kamera performans değerlendirmelerinde x ürün en fazla 135 puan aldı. Yayın, kameranın görüntü detaylandırma ve görsel gürültü üzerindeki kontrolünün mükemmel olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, 14 inç M3 Pro MacBook Pro, görüntülü aramalar için 148 puanla en iyi küresel sıralamayı alıyor. DxOMark ayrıca görüntülü aramalarda çift yönlü konuşmayı yönetmede zorluk, monofonik ses ve SDR video oynatmada doygunluk ve kontrast eksikliği gibi makinenin bazı olumsuz yönlerini de vurguluyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon