Apple, iCloud.com’da E-Posta ve Notların Özeliğini Geliştiriyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Geçtiğimiz haftalarda iOS, iPadOS ve macOS için güncellemeler yayınlayan Apple, bilgisayarda Mail ve Takvim için tarayıcı bildirimleri desteği, hızlı işlem yapabilme özelliğine sahip özelleştirilebilir bir ana sayfa ve fotoğraflar için slayt gösterisi görünümü gibi daha fazla işlevsellik içeren yeniden tasarlanmış bir iCloud web sitesini kullanıma sundu.

Apple geçen yıl iCloud’u Notlar veya Pages gibi uygulamalardaki bilgilere hızlıca göz atmayı sağlayan widget desteğiyle yeniden tasarlamıştı. Bu yılki güncelleme artık bir dosyayı indirmek, bir e-postayı silmek veya okunmadı olarak işaretlemek ya da anımsatıcılardan bir görevi işaretlemek gibi işlemleri doğrudan ana sayfadan yapmanıza olanak tanıyor.

Apple, iCloud.com’da E-Posta ve Notların Özeliğini Geliştiriyor

Yeni iCloud, iCloud e-postaları veya Takvim’deki etkinlik davetleri gibi etkinlikler için bilgisayarlarda tarayıcı bildirimlerini de destekliyor. Ayrıca, tıpkı iOS 17’de olduğu gibi, bir notun bağlantılarını başka bir nota ekleyebiliyorsunuz.

Şirket, iCloud Drive deneyimini yeni bir liste görünümü ve bir dosyayı indirmeden önce dosyanın önizlemesini görmenin bir yolu ile güncelliyor. Dosyayı seçtikten sonra boşluk tuşuna basarak bunu yapabilirsiniz.

Güncelleme ayrıca kullanıcıların doğrudan web üzerinden bir iCloud e-posta adresi oluşturabilmelerini ve gönderme işlemini geri alabilmelerini sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca doğrudan web arayüzünden iCloud Drive veya Fotoğraflar’dan dosya ve fotoğraf ekleyebiliyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon