Apple, iPad Pro İçin OLED Ekranı 2024’te LG ve Samsung Tarafından Üretileceği Söyleniyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple’ın OLED panel üretimine önümüzdeki yıl başlayacağı söyleniyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın son haberine göre, Apple önümüzdeki yıl tüm iPad serisini yenileyecek. Bu aşamada, hangi iPad modellerinin ilk yükseltmeleri alacağı belli değil. Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın önümüzdeki yıl ilk olarak OLED iPad Pro’yu duyuracağına inanıyor.

Apple, iPad Pro için OLED ekran üretimine 2024 yılında başlayacak ve LG ile Samsung ana tedarikçiler olarak çalışacak

Korean Herald’a göre Apple, iPad Pro için OLED panel üretimine 2024 yılında başlayacak ve bu da tabletin tanıtılması için sırada olduğunu gösteriyor. Haberde LG’nin Gyeonggi Eyaletindeki Paju tesisinde Şubat ayında OLED panel üretimine başlamak için Apple’ın tercih ettiği tedarikçi olacağı iddia ediliyor. Apple OLED panellerin üretimine başlangıçta öngörülenden üç ay önce başlama kararı aldı. Bu da şirketin yeni M3 iPad Pro’yu önümüzdeki yılın ilk yarısında duyurmayı hedeflediği anlamına gelebilir.

iPad Pro’nun OLED panellerinin iPhone’un OLED panellerinin üç katına mal olduğuna inanılıyor.
Daha önce OLED iPad Pro’nun fiyatının 1.800 dolara kadar çıkabileceği bildirilmişti ve eğer haber doğruysa OLED ekran daha yüksek bir fiyat etiketine katkıda bulunan önemli bir faktör olur.Şirket iki model arasındaki panel tipi ayrımına son vermeyi planladığı için daha yüksek fiyat etiketi 11 inç ve 13 inç iPad Pro modellerine yansıtılacak.

Apple, Samsung ve LG’den iPad Pro için OLED paneller üretmelerini istedi ve ikincisi şirketten siparişlerin yüzde 60’ını alıyor. Her iki tedarikçi de şu anda Apple ile ekran maliyetleri konusunda pazarlık yapıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon